Co zrobić, gdy twoja skóra chce pić? Sposoby nawilżania cery.

Sucha, podrażniona, szorstka w dotyku. Właśnie tak wygląda odwodniona cera. Jeżeli i twoja skóra wygląda podobnie, najwyższy czas, aby ją nawilżyć. Sprawdź, jakie są najlepsze sposoby pielęgnacji przesuszonej skóry.

Sposób numer jeden: używaj kosmetyków dedykowanych twojej cerze.

Stosowanie źle dobranych produktów powoduje pogorszenie kondycji skóry. Nie używaj kosmetyku tylko dlatego, że szkoda ci go wyrzucić, ma więcej składników (twoja cera nie musi potrzebować aż tylu) lub działa szybciej (twoją skórę być może należy pielęgnować dokładnie i powoli). Jeżeli nie zastosujesz się do tych zasad, to stan twojej cery może się pogorszyć. Gruczoły łojowe mogą zacząć wydzielać więcej sebum, co w efekcie prowadzi do pojawienia się trądziku.

Sposób numer dwa: filmotwórcze kosmetyki są niezbędne.

Inaczej mówiąc, są to produkty, które zapewniają cerze warstwę okluzyjną. Chronią ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, wolnymi rodnikami, wysuszeniem i podrażnieniami. Stosowanie delikatnych kosmetyków nie wystarczy do prawidłowego nawilżenia i funkcjonowania skóry. Produkty o lekkiej formule nie są w stanie utworzyć odpowiednio grubej warstwy okluzyjnej. Oczywiście nie jest też wskazane używanie gęstych i bogatych w składniki natłuszczające preparatów. Jeżeli chcesz, aby okluzja pozostała na twojej skórze o wiele dłużej, zrób algową maseczkę.

Sposób numer trzy: więcej nie znaczy lepiej.

Aby mieć ładniejszą i zdrowszą cerę, wcale nie musisz stosować kilku kosmetyków jednocześnie. Oczywiście w pewnych sytuacjach wskazane jest stosowanie wielu produktów, których działanie uzupełnia się wzajemnie. Jednak jeśli twoja skóra tego nie potrzebuje, nie rób tego – mogłabyś ją przesuszyć lub natłuścić. Aplikuj maksymalnie trzy lub cztery kosmetyki nawilżające i odżywcze. Postaraj się nie zmieniać preparatów pielęgnacyjnych tak często, jak chciałabyś to robić. Uwierz, że nie ma takiej potrzeby.

Sposób numer cztery: nawilżonej skóry nie musisz pielęgnować specjalistycznymi kosmetykami.

Skóra, która jest prawidłowo nawilżona i zadbana, nie wymaga dodatkowej pielęgnacji. Im mniej kosmetyków używasz, tym lepiej dla twojej cery. Co więcej, stosowanie minimalnej ilości produktów wskazuje na dobrą kondycję skóry. Świadczy to także o tym, że twoja cera jest optymalnie nawilżona, a ty jesteś prawdziwą ekspertką w pielęgnacji twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *