Imprinting – nowy sposób farbowania włosów

Było już ombre i sobmre, był flamboyage, piksele i reprodukcje obrazów. Od dziś włosy będziemy zdobić metodą imprinting. Niektórym fryzura uzyskana w ten sposób przypomina pióra bażanta, jeszcze innym witraże. Niezależnie od tego z czym kojarzy ci się imprinting, efekt zwali cię z nóg.

Imprinting – pomysł

Pomysłodawcą tej oryginalnej metody farbowania włosów jest Angelo Seminara, który współpracuje między innymi z marką Davines. Jest czterokrotnym laureatem nagrody British Hairdresser of the Year i stylistą czeszącym modelki na pokazy Chanel, Valentino, Hermes. Jego prace można podziwiać też w światowych magazynach mody: Haprers Bazaar, Vanity Fair, Vouge. Angelo Seminara w swojej pracy inspiruje się naturą oraz twierdzi, że tekstura i wykończenie fryzury powinny podkreślać urodę kobiety. Właśnie ta myśl dała początek metodzie imprinting.

Na czym polega imprinting?

W imprinting włosy traktuje się niczym tkaninę, na którą nakłada się farbę i wzór. Podczas koloryzowania używa się specjalnych matryc-szablonów. Pod włosy wkłada się magnetyczny panel, a na nim i na pasemkach układa się wzór. Potem wystarczy zaaplikować farbę w dobranym wcześniej odcieniu i powtarzać tę czynność do momentu uzyskania zadowalającego efektu. Imprinting pozwala na uzyskanie trójwymiarowego rezultatu, artystycznych koloryzacji i stylu dobranego do oczekiwań klientki. W trakcie koloryzacji można używać farb w zarówno kontrastujących, jak i w delikatnych odcieniach. Można wybrać koloryzację zmywalną lub permanentną.

Imprinting – efekty

Ta metoda koloryzacji pozwala uzyskać dwa rodzaje efektu:

  • aplikacja całościowa, od nasady, na całej głowie – farbuje się wewnętrzne i zewnętrzne sekcje pasemek, jest polecana kobietom, które nie boją się wyglądać oryginalnie, modnie i odważnie;
  • aplikacja częściowa, na wybranych partiach włosów – najlepsza dla kobiet, które nie chcą zbytnio chwalić się nową fryzurą; wzory metodą całościową można wyeksponować odpowiednim cięciem lub uczesaniem.

Włosy pofarbowane z zastosowaniem imprinting przypominają słoje drzewa, karbowane pasemka, wzory a’la styl boho. Taka fryzura idealnie sprawdzi się na letnie festiwale i do stylizacji nawiązujących do stylu bohemian: sukienek maxi, skórzanej biżuterii, koralików i piór wplecionych we włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *