Jak bezpiecznie prostować włosy?

Wiele dziewczyn wciąż nie wie, jak poprawnie prostować włosy. Efekt? Zniszczone, suche i osłabione pasemka oraz rozdwojone końcówki. Zobacz, jak bezpiecznie prostować włosy, jak je pielęgnować i jakich błędów nie popełniać.

Jak często prostować włosy?

Musisz wiedzieć, że tak naprawdę nie ma bezpiecznej prostownicy, suszarki lub lokówki. Każdy z tych gadżetów może uszkadzać włosy, a stosowany nieumiejętnie powoduje jeszcze większe zniszczenia w strukturze pasemek. Z tego powodu wyżej wymienione urządzenia powinno stosować się na zdrowych i mocnych włosach, nie częściej niż kilka razy w miesiącu. Bardzo ważny jest również wybór prostownicy do rodzaju, kondycji i długości pasemek. I należy pamiętać, aby chronić włosy przed wysoką temperaturą.

Przed prostowaniem włosów.

Jeżeli używasz prostownicy, to powinnaś systematycznie nawilżać i natłuszczać włosy. Podczas zabiegu pasemka narażone są na działanie dużych temperatur i szybkie odparowanie wody. Do pielęgnacji włącz kosmetyki z zawartością emolientów. Włosy, które zamierzasz wyprostować, muszą być w 100% suche. Wilgotne pasemka poddawane działaniu wysokiej temperatury można poważnie uszkodzić. Co więcej, istnieje ryzyko poparzenia prądem. Zanim zaczniesz prostować, dokładnie rozczesz włosy. Następnie nałóż na nie termoochronny kosmetyk. Może to być silikonowe serum w sprayu lub olejek roślinny.

Jak prostować włosy?

Włosy podziel na mniejsze pasemka. Jedno pociągnięcie prostownicy wystarczy, aby wyprostować włosy. Możesz przytrzymać ją nieco dłużej na pasemku, aby wysoka temperatura lepiej na nie zadziałała. Jeżeli chcesz, aby prostownica służyła ci dłużej, regularnie ją czyść. Kiedy płytki ostygną, przetrzyj je wilgotną ściereczką. Potem urządzenie schowaj do pudełka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *