Jak dbać o brwi? Kosmetyki do brwi i zabiegi na brwi

Brwi to – wbrew pozorom – istotny szczegół naszego wyglądu. Chociaż zwracają mniejszą uwagę niż oczy, włosy czy usta, to jednak dodają twarzy charakteru. Nieodpowiedni kształt brwi może nadać twarzy zdziwiony, przestraszony lub groźny wyraz, z kolei prawidłowo wyregulowane i umalowane brwi dodadzą atrakcyjności każdej, nawet przeciętnej, kobiecie. Jeżeli nie wiesz, jak dbać o brwi, poniżej przedstawiamy kosmetyki i zabiegi, które poprawią ich wygląd.

Kosmetyki do brwi

Kosmetyki do brwi skorygują kształt nie tylko brwi, lecz także twarzy, to znaczy na przykład optycznie ją wysmuklą lub złagodzą jej rysy. Poznaj rodzaje i zastosowanie kosmetyków do brwi.

Rodzaje i zastosowanie kosmetyków do brwi

Kredki do brwi

Kredki do brwi mają za zadanie utrzymać brwi w ryzach i nadać im odpowiedni odcień. Należy po nie sięgnąć także wtedy, gdy naszym celem jest zagęszczenie lub uzupełnienie brwi. Zanim zaaplikujesz kredkę na łuk brwiowy, powinnaś sprawdzić, czy jest zastrugana. Następnie delikatnie zaznacz miejsca, które chcesz uzupełnić. Do wielu kredek dołącza się szczoteczkę służącą do przeczesania brwi.

Pisaki do brwi

Pisaki do brwi mają podobne zastosowanie i sposób aplikacji. Dzięki temu, że są cienkie, zapewniają precyzję makijażu. Ponadto efekt, który uzyskujemy, jest naturalny.

Żel do brwi

Żel do brwi wymaga większej wprawy w nakładaniu. Podczas jego aplikacji należy uważać, aby nie osadzał się wokół oczu. Właściwie dobrany żel do brwi utrwala je na wiele godzin, podkreśla i nadaje im optymalny kształt. Co więcej, ujarzmi niesforne i gęste włoski oraz zapewni im naturalny wygląd.

Cienie do brwi

Cienie do brwi są sprzedawane w zestawie, który obejmuje ich dwa lub trzy odcienie, wosk i szpatułkę do aplikacji. Wybór jest bardzo szeroki, dlatego każda kobieta powinna znaleźć idealny kolor.

Pomada do brwi

Koloryzująca pomada do brwi ma kremową konsystencję, która wtapia się w skórę i w efekcie koloryzuje łuk brwiowy. Ten kosmetyk umożliwia wykonturowanie i wypełnienie brwi. Aplikuje się go za pomocą specjalnego pędzelka, który jest dołączany do zestawu.

Farbki do brwi

Farbki to także jeden z kosmetyków do brwi. Dzięki odpowiednio dobranej farbie możemy nadać kolor naszym brwiom oraz utrzymać je w ryzach przez wiele godzin. Farbki do brwi aplikujemy za pomocą specjalnego pędzelka.

Zabiegi na brwi

Jednym z najpopularniejszych zabiegów na brwi jest henna. Efekt utrzymuje się przez około czterech tygodni. Można wykonać go w salonie kosmetycznym lub samodzielnie w domu. Do bardziej inwazyjnych metod koloryzacji brwi zalicza się na przykład makijaż permanentny brwi. Ten zabieg przeprowadza się wyłącznie w gabinetach kosmetycznych i polega na aplikowaniu pigmentów pod skórę, którą porastają brwi. Makijaż permanentny brwi utrzymuje się na łukach przez kilka miesięcy, mimo to wymaga powtarzania.

Woskowanie brwi

Woskowanie brwi umożliwia usunięcie zbędnego owłosienia, w tym mniej widocznego meszku na okres około czterech tygodni. Aby właściwie wykonać ten zabieg, należy podgrzać wosk, nanieść go na te partie skóry, z których chcemy usunąć owłosienie, przyłożyć plaster do miejsca pokrytego woskiem, starannie go docisnąć i szybkim ruchem oderwać. Po depilacji warto posmarować skórę oliwką, która złagodzi wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia powstałe na skutek zabiegu.

Nitkowanie brwi (threading)

Nitkowanie brwi to zabieg z wykorzystaniem nici składającej się w 100% z bawełny. Threading umożliwia usunięcie cienkich i delikatnych włosków wraz z cebulkami, dzięki czemu efekt utrzymuje się przez dłuższy czas. Również w przypadku tego zabiegu po jego zakończeniu należy posmarować skórę oliwką w celu złagodzenia podrażnień.

Usuwanie brwi za pomocą pęsety

Regulowanie brwi za pomocą pęsety należy do najpopularniejszych zabiegów na brwi. Wykonuje je większość kobiet. Zabieg należy przeprowadzać tak często, jak jest potrzeba, to znaczy co kilka dni, a czasem nawet codziennie. W efekcie włoski są usuwane wraz z cebulkami. Należy pamiętać, żeby nie urwać usuwanej brwi, ponieważ to skutkuje jej szybszym odrastaniem. Równie ważne jest wyrywanie włosków w kierunku do góry; w przeciwnym razie odrastające brwi będą rosły do dołu, czyli opadały, co zaburzy kształt łuku.

Niezależnie od zastosowanej metody, regulację brwi należy wykonywać tylko pod łukiem brwiowym, nigdy nad nim. Ponadto zawsze po depilacji i koloryzacji – brwi wymagają uczesania. Najlepiej, jeżeli wyczeszemy je ku górze, bo wtedy uzyskamy najbardziej naturalny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *