Jak działają maseczki w płachcie?

Maseczki w płachcie (inaczej maseczki na tkaninie i sheet mask) są bardzo popularne w Korei, ale zyskują na popularności także w innych krajach. Odpowiada za to wiele czynników, głównie ich skuteczność, różnorodność i przyjemność, jaką sprawia ich zastosowanie. Jakie właściwości mają maseczki w płachcie, jak działają i jakie są efekty ich zastosowania?

Maseczki w płachcie – właściwości

Maseczki w płachcie można porównać do odżywczego i nawilżającego kompresu dla skóry. Ich kształt pasuje do twarzy, to znaczy ma wycięcia na oczy, nos i usta. Maseczki w płachcie zostały wykonane z cienkiej tkaniny nasączonej składnikami aktywnymi. Tkanina przypomina bawełnę lub hydrożel, a tym, czym została nasączona, jest esencja, którą tworzą aktywne składniki o właściwościach nawilżających, odżywczych i liftingujących. Są wśród nich filtrat ze śluzu ślimaka, glikolowy wyciąg z ryżu i ekstrakt ze sproszkowanej perły. Działanie maseczek w płachcie opisuje się jako intensywne i bardzo skuteczne, a one same są łagodne i bezpieczne dla skóry.

Jak działają maseczki w płachcie?

Maseczki w płachcie są nasączone składnikami aktywnymi o właściwościach odżywczych, nawilżających i łagodzących. Działają intensywniej i skuteczniej niż tradycyjne maski w formie pasty lub kremu, ponieważ tkanina nasączona witaminami, antyoksydantami, peptydami i kwasem hialuronowy przylega do skóry i nie tylko uniemożliwia im ulotnienie się, lecz także ułatwia im przenikanie do najgłębszych warstw skóry. Ponadto maseczki w płachcie mają bardzo okrojony skład – wolny od dodatkowych wypełniaczy i substancji zagęszczających, które mogłyby blokować działanie składników aktywnych.

Maseczki w płachcie – efekty

Maseczki w płachcie działają błyskawicznie. Już po pierwszym zastosowaniu można zaobserwować efekty, a mianowicie bardziej promienną, miękką i gładką skórę. Ponadto cera jest nawilżona, odżywiona i bardziej jędrna. Właśnie z tego powodu maseczki w płachcie sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, kiedy natychmiast, na przykład przed imprezą lub ważnym spotkaniem, musimy poprawić wygląd skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *