Jak szybko i skutecznie podkreślić skręt włosów?

Romantyczne fale i piękne, błyszczące, sprężyste loki wyglądają pięknie, ale każda posiadaczka takich włosów wie, jak ciężko utrzymać je w świetnej formie i podtrzymać ich skręt tak, by nie napuszyły się i nie zmatowiały po wpływem nieodpowiedniej pielęgnacji lub źle dobranych produktów do stylizacji. Czy istnieje sposób na to, by szybko i skutecznie podkreślić skręt, oraz piękno włosów? Jak mieć zadbane, błyszczące loki? Wystarczy kilka prostych trików!

Co zakłóca naturalny skręt włosów?

Zarówno subtelne fale, jak i mocno kręcone loki mogą się co jakiś czas „buntować” i tracić swój naturalny skręt. Dzieje się tak z kilku powodów:

  • zbyt duża wilgotność powietrza – czyli niekorzystny punkt rosy; to sprawia, ze włosy (nawet te zazwyczaj proste) puszą się w sposób nieokiełznany
  • nieodpowiednia pielęgnacja włosów, czyli zbyt duża ilość silikonów w kosmetykach
  • zbyt mała ilość protein dostarczana włosowym
  • brak odpowiedniego nawilżenia przed układaniem fryzury
  • zasypianie w mokrych lub wilgotnych włosach
  • suche powietrze z grzejników, palące słońce oraz mróz

Jak podkreślić skręt loków – sprawdzone triki i sposoby

1. Jak podkreślić skręt włosów – dawka nawilżenia

Kręcone i falowane włosy są dosyć wrażliwe (wielu stylistów fryzur określa takie włosy mianem „uwrażliwionych”) – bardzo szybko reagują one na wszelkie wysuszające środki do stylizacji, nie lubią zbyt wielu silikonów, ani ciężkich alkoholi w kosmetykach (np. alkohol denat). Kluczem do ich sprężystości, która wspomoże ich naturalny skręt jest odpowiednia dawka nawilżenia. Przed stylizacja rozpyl na włosach nawilżającą mgiełkę, nałóż odpowiedni olejek do włosów lub zastosuj specjalny hydrolat, który ochroni włosy przed utratą wody.

2. Jak podkreślić skręt włosów – olejki i olejowanie włosów kręconych

Każdy rodzaj włosów lubi naturalne olejki i olejowanie włosów. Falowane i kręcone nie są w tym wypadku odosobnione – aby zapewnić im doskonałą kondycję, sprężystość, nawilżenia i blask, oraz nie przeciążyć (tak jak w przypadku większości produktów do stylizacji) – zastosuj olejek, lub dobrą mieszankę kilku z nich, przeznaczoną do olejowania włosów.

Naturalne olejki doskonale wzmacniają i upiększają włosy, nie przeciążając ich: nałóż je na włosy i skórę głowy tak, jak tradycyjną maskę do włosów. Potrzymaj przez około 30 minut, a następnie dokładnie umyj głowę. Olejek wniknie w wewnętrzne struktury włosa i zabezpieczy go na zewnątrz, powstrzymując puszenie. Ponadto wzmocni i pobudzi do pracy cebulki oraz odbije pasma od nasady, aby były puszyste i lekkie. Przy pielęgnacji włosów falowanych i kręconych regularne olejowanie włosów podkreśli ich skręt i wydobędzie naturalny blask.

3. Jak podkreślić skręt włosów – odpowiednie upięcie

Co prawda chodzenie spać w mokrymi włosami nie jest dla nich zdrowe, ale jeśli odpowiednio upniesz wilgotne włosy i nałożysz na nie odpowiedni olejek lub naturalną mgiełkę do stylizacji – możesz spokojnie iść spać, a rano rozpleść pasma, które będą pięknie pofalowane. Wystarczy przed snem podzielić włosy na 2 lub 3 części, a powstałe w ten sposób pasma zawinąć w znane wszystkim „ślimaczki”. To najprostsza metoda, intensyfikująca skręt włosów. Rano pasma mogą być nieco wilgotne: możesz je odrobinę podsuszyć, delikatnie rozczesując je palcami lub po prostu spryskać utrwalającym lotionem lub sprayem do włosów i pozwolić im wyschnąć samodzielnie.

4. Jak podkreślić skręt włosów – ugniatanie pasm dłonią

Ten sposób jest banalny w wykonaniu, ale jednocześnie niezwykle skuteczny. Jeśli włosy mają tendencje do kręcenia się lub falowania – nie potrzebujesz nawet specjalnych środków do stylizacji – wystarczy odrobina olejku lub delikatnego fluidu zabezpieczającego końce włosów i…dawka cierpliwości.

Ugniatanie włosów zacznij, kiedy pasma są jeszcze wilgotne. Możesz tez spryskać suche włosy wodą, następnie pochyl głowę do dołu i zacznij ugniatać włosy dłonią zbierając w garści całe pasmo, trzymając chwile i puszczając – tą czynność warto wykonać nawet kilka razy na całej głowie, aby włosy „zapałały” naturalny skręt. Aby nie puszyły się, schnąc samodzielnie – spryskaj je delikatną, olejkową mgiełką do stylizacji.

5. Jak podkreślić skręt włosów – plopping, plunking

To bardzo komfortowa i łatwa metoda stylizacji: polega na zawinięciu ugniecionych, lekko jeszcze wilgotnych włosów w ręcznik. Jest idealna przed snem – włosy pod ręcznikiem mają wiele czas, aby skręcić się w ładne ślimaczki lub romantyczne fale. Nie tracą również nawilżenia, ponieważ pod ręcznikiem panuje swoista mini-sauna, a woda nie odparowuje tak łatwo z ich wnętrza. Wiele dziewczyn rano wciera odrobinę naturalnego olejku we włosy, aby zapewnić pasmom blask i delikatnie ugniata je jeszcze palcami. Jeśli powietrze jest wilgotne – zabezpiecz włosy odrobiną lakieru, lub mgiełką olejkową do stylizacji.

6. Jak podkreślić skręt włosów – wilgotne chusteczki dziecięce

To hit internetu, który z powadzeniem rozpropagowały blogerki i vlogerki. Polega on na nawijaniu pasm włosów na tradycyjne chusteczki do pielęgnacji niemowląt. Chusteczka powinna być zwinięta na kształt papilota i tak samo użyta: nawijaj na każdą niewielkie pasmo włosów, a dwa końce chusteczki zwiąż ze sobą, aby trzymała włosy w ryzach. Rano rozpleć chustki i … podziwiaj swoje piękne (i nawilżone) loki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *