Kiedy kosmetyki zaczynają działać? Efekty stosowania poszczególnych produktów kosmetycznych

„Efekty widać od razu!‟, „W przypadku braku natychmiastowych rezultatów zwrócimy ci pieniądze‟ ‒ tego typu hasła reklamowe słyszymy i widzimy codziennie w radiu, telewizji i Internecie. Im częściej się z nimi stykamy, tym bardziej stajemy się niecierpliwe. Wydaje nam się, że skuteczny preparat to taki, który daje natychmiastowe efekty. Czy słusznie? Oto kiedy, zdaniem producentów, poszczególne kosmetyki ‒ zarówno do twarzy, do ciała, jak i do włosów ‒ zaczynają działać. 

Kiedy kosmetyki nawilżające zaczynają działać?

Kosmetyki nawilżające działają prawie natychmiast po użyciu. Do najczęściej stosowanych preparatów o takich właściwościach należą kremy. Kremy nawilżające szybko się wchłaniają oraz błyskawicznie zmiękczają i wygładzają cerę, a regularnie aplikowane zapobiegają fotostarzeniu się skóry. Jak działają kremy nawilżające? One wcale nie nawilżają skóry w dosłownym tego słowa znaczeniu ‒ one jedynie zabezpieczają skórę przed utratą wody.

Kiedy kosmetyki antytrądzikowe zaczynają działać?

Niestety, kosmetyki antytrądzikowe nie przynoszą tak szybkiej poprawy jak preparaty nawilżające ‒ na efekty ich stosowania należy poczekać nawet dwanaście tygodni! Dlaczego? Ponieważ o powstawaniu trądziku decyduje wiele czynników jednocześnie i kosmetyki antytrądzikowe muszą wszystkie te czynniki zneutralizować. Zanim jeden preparat zwalczy bakterie odpowiedzialne za rozwój trądziku (propionibacterium acnes), ureguluje produkcję sebum i rozwiąże problem nadmiernego rogowacenia skóry, trochę czasu musi upłynąć.

Kiedy peelingi zaczynają działać?

Efekty działania peelingów ‒ zarówno mechanicznych, jak i chemicznych ‒ są natychmiastowe. Dlaczego? Po prostu ‒ peelingi złuszczają martwy naskórek wraz z ich aplikacją na skórę i od razu nadają jej promienny wygląd. Owszem, efekty stosowania peelingów są błyskawiczne, ale krótkotrwałe, dlatego należy je nakładać regularnie.

Kiedy szampony zaczynają działać?

W przypadku szamponów, podobnie jak przy stosowaniu kosmetyków antytrądzikowych, na efekty trzeba będzie poczekać. Jak długo? Tydzień ‒ pod warunkiem, że szampon będziemy stosować codziennie. Siedem dni ‒ tyle czasu potrzeba włosom na pozbycie się pozostałości poprzedniego szamponu i przyzwyczajenie się do nowego.

Kiedy maski do włosów zaczynają działać?

Maski do włosów, w przeciwieństwie do szamponów, zaczynają działać od razu po pierwszym użyciu, ale ich skuteczność wzrośnie, jeżeli będą stosowane systematycznie (optymalnie co trzy dni, w charakterze odżywki). Po miesiącu takiej kuracji kondycja włosów ulegnie wyraźnej poprawie. Należy jednak pamiętać o jednej kwestii: zanim nałożymy na włosy maskę, musimy nieco je osuszyć; w przeciwnym razie preparat spłynie wraz z wodą zamiast wniknąć we włókna włosów.

Efekty stosowania poszczególnych produktów kosmetycznych

Podsumowując, niektóre kosmetyki zaczynają działać natychmiast ‒ już po pierwszym użyciu; są wśród nich kremy nawilżające, peelingi i maski do włosów. Inne preparaty, takie jak kosmetyki antytrądzikowe i szampony, aby widocznie poprawić kondycję skóry lub włosów, potrzebują czasu. Z tego powodu nie należy zniechęcać się do nowego nabytku, jeżeli jego pierwsze zastosowanie nie przyniosło spodziewanych rezultatów. Rada od nas? Uzbrójcie się w cierpliwość i trzymajcie się z dala od koszy na śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *