Kosmetyki do makijażu twarzy, które musisz mieć w swojej kosmetyczce

Pierwszym i zarazem najważniejszym kosmetykiem, bez którego nie zrobisz porządnego makijażu, jest podkład. Oczywiście możesz go zastąpić dobrym kremem BB lub CC. Odpowiednio dobrany podkład może zdziałać naprawdę sporo. Jeżeli udało ci się dopasować odcień kosmetyku do kolorytu cery (a to wcale nie taka łatwa sztuka), jest pewne prawie na 100%, że twój makijaż będzie tak samo dobry, jak te wykonane przez profesjonalnych wizażystów na pokazach mody. Podkład potrafi bowiem zamaskować niedoskonałości, ujednolicić koloryt cery, nawilżać i odżywiać skórę. Druga trudność polega na właściwej aplikacji podkładu. Można nałożyć go palcami, pędzlem lub gąbeczką. Liczy się tylko efekt końcowy, czyli gładka buzia bez tzw. efektu maski.

Korektor pod oczy to równie ważny kosmetyk. Obowiązkowo powinien znaleźć się w twojej kosmetyczce. Dlaczego? Ponieważ bez niego nie zrobisz ładnego makijażu, nie będziesz mogła wykonturować twarzy i nie zakryjesz mankamentów skóry. Do czego przyda się korektor pod oczy? Po pierwsze, zatuszuje cienie pod oczami, efekt nienajlepszej kondycji lub braku odpowiedniej pielęgnacji. Po drugie, powiększy optycznie twoje oczy. Wystarczy, że nałożysz go w wewnętrznych kącikach oczu i pod łukiem brwiowym. Ale i tu jest mały haczyk. Korektor pod oczy musi być o ton lub dwa jaśniejszy od karnacji i podkładu.

Makijaż zazwyczaj utrwala się pudrem transparentnym. Jest on o wiele lepszy od pudrów matowych, ponieważ przystosowuje się do kolorytu cery i nie tworzy efektu płaskiej maski na twarzy. Aplikujemy go dużym, płasko ściętym pędzlem z miękkim włosiem. Wystarczy niewielka ilość kosmetyku, aby zafiksować podkład i lekko zmatowić cerę. Nieco więcej pudru transparentnego możesz nałożyć w strefie T, czyli tam, gdzie skóra najbardziej się świeci.

Ostatnim kosmetykiem przeznaczonym do makijażu twarzy jest róż do policzków. Powinien mieć taki sam odcień, jak kolor naszych naturalnych rumieńców. Zazwyczaj nakłada się go wzdłuż kości policzkowych. Może mieć jednak zupełnie inne zastosowanie. Róż do policzków zastąpi cienie do powiek i rozświetlacz (wtedy nałożymy go tuż pod łukiem brwiowym i nad górną wargą). Kosmetyk ten doda świeżości i energii naszej skórze oraz sprawi, że będziemy wyglądać promiennie i ładnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *