Naturalny dezodorant w kremie – czym jest i czy warto go stosować? 

Moda na ekologię nie mija. Nic dziwnego, ponieważ dbałość o zdrowie i planetę zawsze powinna być na pierwszym miejscu. Od kiedy okazało się, że wiele antyperspirantów jest szkodliwa – coraz częściej szukamy bezpiecznych rozwiązań, które oczywiście muszą chronić nas przed potem i nieprzyjemnym zapachem. Czy można mieć jedno i drugie? Odpowiedzią może być dezodorant w kremie! Sprawdź czym jest, jak działa i czy warto go wprowadzić do łazienki. 

Czym jest dezodorant w kremie? 

Dezodorant w kremie to kosmetyk, który stworzono z naturalnych substancji. Dlatego jest wolny od kontrowersyjnych składników, które są typowe dla tradycyjnych dezodorantów czy antyperspirantów. Powstaje z połączenia składników, które neutralizują działanie bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu. W przeciwieństwie do drogeryjnych antyperspirantów nie czopują one ujścia gruczołów potowych i nie zawierają szkodliwych związków aluminium. Ich skład opiera się na działaniu sody, naturalnych olejków oraz często również olejków eterycznych, ale nie tylko. Twórcy dezodorantów w kremie łączą szereg naturalnych składników, aby opracować najbardziej sprzyjająca recepturę.

Naturalny dezodorant w kremie – co może zawierać? 

Z pewnością w jego składzie znajda się olejki lub masła kosmetyczne (często to połączenie jednych i drugich). W takim kosmetyku ważną rolę odgrywa także soda oczyszczona, ponieważ to ona nadaje świeżości i chroni przed namnażaniem się bakterii. Olejek kokosowy ma podobne działanie, to naturalny antyseptyk. Organiczna skrobia kukurydziana oraz glinki kosmetyczne zapewniają skórze suchość i świeżość przez cały dzień, zapobiegając nadmiernemu poceniu się skóry. W wielu dezodorantach naturalnych stosuje się też woski (np. wosk pszczeli), aby kosmetyk zyskał nieci bardziej zwartą, plastyczną strukturę.

Mniej popularnym, ale doskonałym składnikiem dezodorantów w kremie jest także ziemia okrzemkowa:  odpowiedzialna za pochłanianie potu, a dodatkowo sprawdza się w okolicach wrażliwej skóry. Za niwelowanie przykrego zapachu odpowiada soda oczyszczona, która dodatkowo zapobiega powstawaniu plam na ubraniach.

Dezodorant w kremie – działanie

 • dobrze  chroni i pielęgnuje skórę;
 • można używać bezpośrednio po depilacji, nie podrażnia skóry;
 • niweluje nieprzyjemny zapach;
 • hamuje namnażanie się bakterii i mikroorganizmów;
 • odświeża skórę, często ma przyjemny zapach;
 • zapewnia długotrwały komfort.

Dezodorant w kremie – dlaczego warto? 

 • naturalny skład, bezpieczny dla organizmu;
 • dobrze zbilansowany skład, na bazie naturalnych składników;
 • z dodatkiem składników pielęgnujących skórę;
 • doskonałe, wyjątkowe kompozycje zapachowe;
 • nie podrażnia, odpowiedni dla wrażliwej skóry;
 • można stosować bezpośrednio po depilacji;
 • ma zazwyczaj dużą pojemność i jest bardzo wydajny;
 • nie brudzi ubrań ani nie zostawia nieestetycznych śladów na skórze.

Dezodorant w kremie – wady

Wadą zdecydowanie jest cena kosmetyku, ponieważ za dobry naturalny dezodorant w kremie musimy zapłacić często równowartość 3-4 „zwykłych” antyperspirantów. Ponadto nie każdemu może odpowiadać zapach, który często bywa ziołowy, cytrusowy lub miętowy. Na to jest rozwiązanie – można wybrać albo wersję bezzapachową, albo w bogatej ofercie dezodorantów w kremie odnaleźć zapach papai, albo zielonej herbaty. Ten dezodorant będzie dobrze chronił przed potem, jednak pamiętaj, że na początku skóra musi się do niego przyzwyczaić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *