Piękno bez poświęceń? Oto najdziwniejsze trendy i zabiegi kosmetyczne

Ktoś powiedział kiedyś, że „piękno wymaga poświęceń”. Spoglądając na coraz to dziwniejsze trendy w branży beauty, nie sposób odnieść wrażenia, że wzięłyśmy sobie to do serca. Oto najbardziej nietypowe zabiegi kosmetyczne, z których możesz skorzystać (choć wcale nie musisz).

Są takie kobiety, które dla poprawy urody mogą zrobić wiele. Nic dziwnego, że w ofercie niektórych salonów kosmetycznych można znaleźć naprawdę nietypowe zabiegi, a ich popularność nie słabnie. Podobnie jak popyt na poradniki internetowe o tym, co zrobić, żeby wyglądać pięknie i młodo. Niektóre pomysły są naprawdę dziwne!

Poznaj zestawienie najdziwniejszych (często bolesnych) trendów i zabiegów kosmetycznych, którym poddają się kobiety z całego świata.

NAJDZIWNIEJSZE TRENDY KOSMETYCZNE

Masaż kaktusem

Na samą myśl o zabiegu takim, jak masaż kaktusem, niejedną osobę przechodzą dreszcze. Niesłusznie, bo do tego popularnego w Meksyku masażu wykorzystuje się jedynie łodygi kaktusów… pozbawione kolców! Nie jest to zabieg bolesny, a do tego ma bardzo dobry wpływ na skórę. Składniki odżywcze zawarte w kaktusie, pomagają oczyścić skórę, dogłębnie ją nawilżyć i odmłodzić.

Masaż „z rąk” węża

Wymagający zdecydowanie więcej poświęcenia jest masaż wężami – poświęcenia naszego, ale też ze strony węża, bo to jego ruchy mają odmładzającą moc. Tego typu zabieg popularny jest zwłaszcza w Izraelu. Jedną z atrakcji na wycieczkach w tamte rejony jest właśnie masaż wężem. Co ciekawe, węże masują w różny sposób i wybór odpowiedniego może pomagać na różne dolegliwości: napięcie mięśniowe, bóle itp.

Ręczna dermabrazja skalpelem

Ręczna dermabrazja to dość niebezpieczny zabieg, który wymaga dużo precyzji. Nazywany jest też peelingiem skalpelem. Dlaczego? Ponieważ polega na manualnym złuszczaniu naskórka za pomocą skalpela ustawionego pod kątek 45 stopni. Skóra po tym zabiegu – jeśli tylko jest dobrze wykonany – jest gładka, miła w dotyku i odświeżona.

Fish pedicure

Pedicure wykonany przy pomocy maleńkich rybek z gatunku Garra rufa to bardzo popularny zabieg, o którym pewnie słyszał już każdy. Nadal jednak wizja zanurzenia stóp w basenie wypełnionym setkami rybek, które mają usunąć martwy naskórek i wygładzić stopy, jest trochę dziwna. Podobno sam zabieg jest nie tylko skuteczny, ale też przyjemny. Choć na fish pedicure raczej nie powinny decydować się osoby, które mają łaskotki.

Maseczka z ptasich odchodów

Mało kto wie, że w wielu gabinetach SPA jednym z najpopularniejszych zabiegów odmładzający jest maseczka z ptasich… odchodów! Pozyskiwany z nich ekstrakt jest pozbawiony zapachu i nie przypomina tego, czym był początkowo. Nadal jednak to jeden z najdziwniejszych zabiegów. Ciekawostka: maseczka z ptasich odchodów to jeden z popularnych zabiegów urodowych wśród japońskich gejsz.

Kąpiel w piwie

Kleopatra kąpała się w mleku, które miało zapewnić jej wieczną młodość. A dziś? Coraz popularniejsza staje się kąpiel w piwie, która ma redukować napięcie mięśniowe, poprawiać krążenie, oczyszczać organizm z toksyn i regulować trawienie. Zawarte w piwie (a właściwie w chmielu) składniki odżywcze mają dodatkowo bardzo dobry wpływ na nasze włosy, skórę i paznokcie – zapewniają elastyczność i gładkość.

Kąpiel w sianie

Do grona dziwnych i nietypowych trendów urodowych należy także kąpiel w sianie. Czy można wykąpać się w sianie? Okazuje się, że można i jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów oferowanych w SPA. Tego typu kąpiel polecana jest osobom przemęczonym, przepracowanym i ze zwyrodnieniami kostno-stawowymi. Podobno siano poprawia ruchliwość stawów, działa przeciwzapalnie i eliminuje bóle. Ważne! Siano do kąpieli musi mieć dużą zawartość leczniczych ziół, które nie tylko pięknie pachną, ale też relaksują i poprawiają ukrwienie np. koniczyna, rumianek, mięta, pokrzywa, kozłek lekarski, tymianem i mniszek lekarski.

Zabiegi z pijawkami

Trend na wykorzystywanie pijawek w celu poprawy urody zapoczątkowały gwiazdy Hollywood – wiele aktorek, piosenkarek i modelek przyznaje się do tego, że poddają się zabiegom z wykorzystaniem pijawek. Podobno 10 pijawek przystawionych do ciała ma skutecznie usuwać złogi i detoksykować organizm. Czy na pewno warto?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *