Planujesz wizytę u fryzjera? Wybierz najlepszy salon!

Stare sprzęty, brudne grzebienie i szczotki, kosmetyki niewiadomego pochodzenia… Tak wygląda salon fryzjerski z najgorszych koszmarów. Jeżeli nie chcesz do takiego trafić, to przed wizytą dokładnie sprawdź miejsce, do którego się wybierasz. Po czym rozpoznać dobry salon fryzjerski?

Nie umawiaj się od razu, pobaw się w detektywa

Zanim umówisz się na wizytę, zrób dwie rzeczy. Wejdź na stronę internetową salonu i jego profil w mediach społecznościowych. Będziesz mogła zapoznać się z opiniami klientek, obejrzeć zdjęcia salonu i zobaczyć, na jakich sprzętach i kosmetykach pracują fryzjerzy. Drugą rzeczą, którą powinnaś zrobić przed umówieniem się na wizytę, jest obejrzenie zdjęć „przed” i „po”. W ten sposób sprawdzisz efekty pracy personelu salonu fryzjerskiego i określisz, czy właśnie tego oczekujesz na wizycie.

Jak rozpoznać dobry salon fryzjerski?

W dobrym salonie fryzjerskim zawsze panuje czystość i porządek. Nie oznacza to jednak, że pracownicy co rusz będą prosić cię o podnoszenie do góry nóg, żeby pozamiatać obcięte włosy. To po pierwsze. Po drugie narzędzia pracy powinny być sterylne i odpowiednio naostrzone. W końcu nie chciałabyś, aby ktoś czesał twoje włosy brudnym grzebieniem. Po trzecie w dobrym salonie fryzjerskim panuje miła atmosfera. Fryzjer uśmiechnie się do ciebie, zaproponuje kawę lub herbatę, nikt na nikogo krzywo nie patrzy. Po czwarte masz wgląd w cennik. Muszą być w nim uwzględnione wszystkie zabiegi, łącznie z myciem głowy i suszeniem. I po piąte klient powinien czuć się komfortowo. W dobrym salonie fryzjerskim muszą stać wygodne kanapy, powinna być łazienka, a czas oczekiwania na usługę powinny umilić magazyny z bieżącego roku.

Jak wygląda i zachowuje się profesjonalny fryzjer?

Prawdziwy profesjonalista musi mieć zadbaną fryzurę i czyste ubranie. Przed wykonaniem usługi powinien zapytać o poprzednie zabiegi, cięcia i stosowane kosmetyki. Powinien również sprawdzić kondycję twoich włosów i skóry głowy, dobrać odpowiednią pielęgnację i cięcie. Fryzjer, który zna się na rzeczy, przed zabiegiem poinformuje o cenie usługi, podpowie, w jakiej fryzurze wyglądałabyś najkorzystniej i umie odmówić, kiedy twoje oczekiwania nie pokrywają się z rzeczywistością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *