Szybki sposób na regenerację rozjaśnianych włosów

Masz rozjaśniane włosy i nie wiesz, jak o nie zadbać? Używasz drogich kosmetyków, ale nie widzisz żadnych efektów? Sprawdź, co nie działa i jak temu zaradzić. Poznaj najlepsze sposoby regeneracji rozjaśnianych włosów.

Jak NIE dbać o włosy rozjaśniane

Mycie mocno oczyszczającym szamponem i niestosowanie maski lub odżywki jest zabójcze dla rozjaśnianych włosów. Dlaczego? W szamponie usuwającym sebum i łupież znajdują się substancje, które przesuszają pasemka i skórę głowy. „Pielęgnacja” przeprowadzana w ten sposób przez dłuższy czas może poważnie zaszkodzić fryzurze. Jeszcze gorzej będzie działało suszenie lub prostowanie włosów po każdorazowym myciu głowy. Skutki? Włosy będą matowe i spuszone, końcówki się rozdwoją, a skóra głowy będzie podrażniona.

Jak wygląda zabieg regeneracji włosów?

Regeneracja włosów rozjaśnionych składa się z następujących etapów:

  • olejowanie włosów na mokro,
  • emulgowanie oleju maską,
  • dociążenie włosów olejkiem silikonowym na mokro i na sucho.

Jakie efekty da ci takie urodowe postępowanie? Zobaczysz, że suche włosy „wypiją” wszystko, co na nie zaaplikujesz. Będą wygładzone, nawilżone i błyszczące, a do tego odzyskają naturalny kolor. Łatwiejsze się staną codzienne czynności: modelowanie, szczotkowanie i robienie wymyślonych przez ciebie fryzur.

Jak regenerować rozjaśniane włosy?

1. Olejowanie na mokro. W misce z ciepłą wodą i olejkiem dobranym do porowatości zanurz włosy na minutę lub dwie. Ciepła woda rozchyli łuski włosowe oraz przyspieszy wchłanianie olejku i zawartych w nim składników. Następnie włosy owiń ręcznikiem i odsącz nadmiar olejku z wodą.

2. Maska. Najlepiej sprawdzi się maska emolientowa, która wchłonie olejek i ułatwi zmycie go z powierzchni włosów. Po kilku minutach te dwa kosmetyki utworzą jednolitą emulsję, która dociąży i wygładzi włosy. Potem na głowę załóż foliowy czepek i owiń głowę ręcznikiem.

3. Umyj głowę. Maskę i olejek zmyj szamponem, a pianę dokładnie spłukaj spomiędzy pasemek i ze skóry głowy. Szampon nie powinien być mocno oczyszczający, lecz działać delikatnie z jednej strony i skutecznie z drugiej.

4. Silikonowe serum. W wilgotne i podsuszone włosy wmasuj silikonowe serum, które dociąży, wygładzi i nabłyszczy pasemka.

5. Suszenie. Nie susz włosów suszarką, lecz pozwól wyschnąć im naturalnie. Potem rozczesz je i zaaplikuj olejek z dodatkiem silikonów. Kosmetyk zadziała tak samo jak silikonowe serum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *