To jest na topie! Cera bez skazy czyli odmładzanie kamieniami, ćwiczeniami i… jedwabnikiem

Kremy o działaniu odmładzającym niewątpliwie są podstawą w dbaniu o dojrzałą skórę. Warto po nie sięgnąć już w wieku 30 – 35 lat, aby dostarczyć cerze substancji istotnych w procesie jej odnowy i regeneracji. Jednak aby pielęgnacja anty-aging przyniosła sukces – potrzeba jej czegoś więcej, niż doskonały krem. Z odsieczą i ku chwale młodości skóry ruszają blogerki i vlogerki – dzięki ich opiniom i testom możesz zadbać o własna cerę w sposób profesjonalny i bez udziału zabiegów medycyny estetycznej. Jak odmłodzić skórę? Oto najlepsze metody pielęgnacji!

1. Odmładzanie skóry – joga twarzy

Joga twarzy to jeden z najlepszych, najskuteczniejszych sposobów na przywrócenie jędrności i elastyczności skórze, spłycenie zmarszczek i poprawę owalu twarzy. Jest w dodatku zupełnie darmowa. Jedyne, co należy zrobić, to wyszukanie na You Tube filmiku, który w dogodny sposób prezentuje szereg ćwiczeń na określone mięśnie twarzy.

Dlaczego twarz należy ćwiczyć? Jeśli pomyślisz o niej, jak o szeregu mięśni, które skrywają się pod skórą – wszystko nagle staje cie całkiem logiczne. Ponieważ zmarszczki powstają w wyniku utraty jędrności i „zapadania” się tkanek skór- najlepiej przeciwdziałać ćwicząc mięśnie twarzy. Stana się elastyczne i giętkie, a skóra nie zacznie opadać ku dołowi – co w pewnym wieku, na skutek grawitacji zaczyna być bardzo widoczne.

Joga sprawia, że mięśnie nie tracą elastyczności, a cała twarz, policzki i skóra wokół oczu jest ładnie napięta i pełna witalności. Regularnie wykonywana joga twarzy jest w stanie już w dwa tygodnie wygładzić pierwsze zmarszczki mimiczne i istniejące bruzdy. W dodatku nie zajmuje wiele czasu – to około 5-10 minut dziennie.

2. Odmładzanie skóry – kamień jadeitowy

Kamień jadeitowy znany jest od stuleci w krajach azjatyckich ( w szczególności w Chinach i Japonii). Nie odnosimy się do jego właściwości ezoterycznych, lecz…praktycznych. Okazuje się, że jadeit idealnie nadaje się do masażu twarzy, dlatego wykonuje się z niego niewielki wałeczek, o idealnie gładkiej strukturze. Jadeit w formie masażera gładko prześlizguje się po skórze, jest gładki a jednocześnie na tyle ciężki, by nadać masażowi odpowiedni nacisk i efektywność. Jadeit to kamień, który długo utrzymuje też niską temperaturę – nie nagrzewa się pod wpływem kontaktu z ciepłą skórą. To czyni z niego doskonały masażer, który pobudza skórę i poprawia jej ukrwienie dzięki kojącej mocy chłodu. Pod tym względem jadeit deklasuje nawet masaż kostkami lodu.

3. Odmładzanie skóry – kokony jedwabnika

Kokony jedwabnika to maleńkie, białe lub żółte „czapeczki”, które pozostały po jego wykluciu. Idealnie pasują na palec, a ponieważ zawierają szereg cennych substancji (białka i polisacharydy, które są doskonałym zamiennikiem kolagenu w kosmetykach) są idealne do pielęgnacji skóry w każdym wieku. Masaż wykonany nałożonym na palec kokonem jedwabnika nie tylko dostarcza jej szeregu substancji odżywczych. Ale również oczyszcza cerę lepiej i dokładniej, niż płyn micelarny. Kokony jedwabnika poprawiają ponadto ukrwienie skóry i zwiększają jej chłonność. Dzięki temu cera wchłania dużo więcej składników aktywnych z kremów i masek do twarzy.

4. Odmładzanie skóry – kamień peelingujący

kamień peelingujący to…nie tylko doskonały, ale i dożywotni peeling skóry, w dodatku o świetnym działaniu. Nie tylko doskonale złuszcza naskórek i wygładza skórę, ale ujednolica koloryt, poprawia mikrokrążenie, pobudza skórę do pracy i zapobiega powstawaniu plam pigmentacyjnych. Kamień peelingujący ma jeszcze jedną zaletę: jego działanie można zintensyfikować wkładając go na noc do wybranego żelu do mycia twarzy (najlepiej wybrać wówczas kosmetyk idealnie zsynchronizowany z potrzebami i typem naszej skóry, który jest bogaty w składniki odżywcze i pielęgnujące). Kamień peelingujący wchłonie żel, a podczas zabiegu będzie wytwarzał pianę, która dodatkowo oczyści skórę. Podczas peelingu chłonność naskórka zwiększa się, a więc składniki z żelu mocniej i łatwiej docierają do głębszych partii skóry. Kamień peelingujący można nabyć w dwóch wersjach – mniejszej (do twarzy) i większej (do detoksu i wygładzenia całego ciała).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *