Jak pobudzić wzrost rzęs? Metody i ich skuteczność

Choćbyśmy miały naprawdę zadbane rzęsy, rzadko kiedy jesteśmy zadowolone z ich długości. Dlatego bardzo często szukamy innych rozwiązań. Metod, które zapewnią pielęgnację rzęs i jednocześnie upiększą nasze spojrzenie. Wzrost rzęs próbujemy przyspieszyć na wiele sposobów. Poniżej omawiamy te najpopularniejsze.


Ciało człowieka pokryte jest włoskami różnej długości. Zazwyczaj największą uwagę poświęcamy tym usytuowanym na głowie. Często nie zdajemy sobie sprawy, że także rzęsy są włosami. Ich funkcja sprowadza się do ochrony oczu przed zanieczyszczeniami, wodą, a nawet małymi owadami. Warto zadbać o wzrost rzęs, aby ochrona była skuteczna. Długie rzęsy to nie tylko bezpieczniejsze oko, ale również piękniejsze spojrzenie.

Niestety bardzo często nie zwracamy uwagi na to, w jaki sposób zajmujemy się swoimi rzęsami. Narażamy je na obciążenie sztucznymi doczepami, a potem dziwimy się, że nadmiernie wypadają. Utrata rzęs jest normalnym zjawiskiem, ale tylko do momentu, w którym wypada nam maksymalnie 4 rzęsy dziennie. Do złego stanu rzęs mogą się przyczyniać też niewłaściwie kosmetyki, nieumiejętny demakijaż, przebyte choroby lub przyjmowane leki.

Najpierw wyeliminuj szkodliwe czynniki, a potem zadbaj o wzrost rzęs!
Zobacz, dlaczego odżywka do rzęs i brwi Nanolash polecana jest tak często.

SZCZOTKOWANIE

Może to zabrzmi dziwnie, ale podobno szczotkowanie ma wspomagać naturalny wzrost rzęs. W drogeriach można nawet kupić specjalne grzebyki do rozczesywania rzęs, które stosuje się nie tylko do rozczesywania wytuszowanych włosków. Czesanie rzęs po demakijażu ma stymulować ich porost. Warto jednak powiedzieć o kilku podstawowych wadach tego rozwiązania. Albo zadziała, albo nie. Musimy zaopatrzyć się w odpowiednie „czesadełko” i oczywiście robić to w sposób umiejętny. Zbyt częste i nachalne czesanie może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.

MASAŻ

Podobnie pobudzająco ma działać masaż rzęs, a właściwie okolic oczu. Jak wiadomo, intensywny masaż pobudza mikrokrążenie skórne, co skutkuje lepszym odżywieniem cebulek. Zdrowa cebulka to najlepszy sposób na efektywne działanie i wzrost rzęs. Niestety problemem jest brak konkretnych wskazówek, jak wykonywać masaż. Obawę budzi już sam pomysł, bo zbyt częste i intensywne tarcie, dotykanie, skubanie i ściskanie rzęs skutkuje ich osłabianiem. Nieumiejętnie wykonany masaż okolic oczu może poskutkować zwiększeniem problemu wypadania zamiast wzrostem rzęs.

OLEJE ROŚLINNE

Najpopularniejszy jest olej rycynowy na wzrost rzęs, który poleca wiele kobiet. Od dawna znane są właściwości oleju z rącznika pospolitego, dlatego nikogo nie dziwi już nakładanie go na skórę w celu przyspieszenia wzrostu włosów. Na długie rzęsy poleca się również oliwę z oliwek, olej kokosowy lub olejek łopianowy, jednak one nie wykazują już tak silnego działania. Wady wszystkich tych substancji są takie same – trudna do nałożenia, lepka, sklejająca rzęsy konsystencja, która utrudnia zmywanie oleju z rzęs. Poza tym na efekty trzeba czekać bardzo długo i nie ma żadnej gwarancji, że w ogóle się pojawią.

WAZELINA

Bardzo często słyszy się, że dobry wpływ na wzrost rzęs ma wazelina. Produkt nabłyszcza, odżywia i nawilża rzęsy. Niestety opinie są sprzeczne, co do jego działania, dlatego warto podchodzić do takich rewelacji z dystansem. Po raz kolejny pojawia się problem z nakładaniem produktu, bo wazelina ma dość gęstą i bardzo lepką konsystencję. Trudno nałożyć ją palcem i szczoteczką, skleja rzęsy i bardzo długo się wchłania. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych metod nie ma żadnej pewności, że wazelina w jakikolwiek sposób pobudzi wzrost rzęs.

SUPLEMENTY DIETY

Podobno najskuteczniejsze metody to te, które działają źródłowo. Warto więc postawić na sposoby, które zadbają o wzrost rzęs nie tylko zewnętrznie. Źródłem problemów ze słabymi i nadmiernie wypadającymi rzęsami są cebulki włosów. Kobiety często sięgają więc po suplementy diety bogate w biotynę, witaminy D, E, A, witaminy z grupy B, cynk, żelazo, aminokwasy oraz kwasy tłuszczowe omega. To one mają wzmacniać rzęsy, ale zanim dotrą do cebulek z układu pokarmowego, minie naprawdę dużo czasu. To zdecydowanie czasochłonna, mało skuteczna i kosztowna inwestycja w długie rzęsy.

ODŻYWKA DO RZĘS

Dużo skuteczniejsze są odżywki, w tym serum stymulujące wzrost rzęs i brwi Nanolash. Jest naprawdę sporo zalet tego rozwiązania, ale najważniejsze można streścić w kilku krótkich zdaniach. Odżywki do rzęs działają źródłowo, bo lądują bezpośrednio u nasady rzęs. Nie zaburzają naturalnego cyklu życia włosów i wzmacniają je od pierwszego użycia. Mają naturalne składy (zwłaszcza Nanolash) i regenerują włoski, zamiast je osłabiać. Warto dodać, że to jedyne skuteczne produkty, które rzeczywiście pobudzają wzrost rzęs.

Jak działa odżywka do rzęs?

Nanolash – najlepiej sprzedająca się i najchętniej polecana odżywka do rzęs i brwi – zawiera naturalne i innowacyjne substancje aktywne. Formuła została opracowana tak, że odpowiada za wydłużenie i pogrubienie rzęs dzięki naturalnym ekstraktom roślinnym. W porównaniu do oleju rycynowego, wazeliny lub inny metod taki kompleks składników odżywczych jest nawet kilkukrotnie lepszy i skuteczniejszy. Nanolash działa bowiem dwukierunkowo – po pierwsze pielęgnuje, a po drugie pobudza wzrost rzęs. Efekty uwidaczniają się już około 4 tygodnia stosowania, a maksymalne wydłużenie można osiągnąć po 1-2 miesiącu.

Najlepsze w stosowaniu Nanolash jest to, że nakłada się go bez problemu. Biorąc pod uwagę, jak trudno nałożyć tłusty olej rycynowy lub gęstą wazelinę, aplikacja Nanolash jest ekspresowa. Producent wyposażył serum w cienki pędzelek, którym precyzyjnie można zaaplikować serum na linię rzęs. Czemu to dobry sposób? Tak jak było napisane wyżej, problem należy zwalczać źródłowo. Skoro źródłem jest osłabiona cebulka, to trzeba dotrzeć do niej bezpośrednio. Taki sposób aplikacji sprawia, że Nanolash trafia od razu do mieszka włosowego i pobudza wzrost rzęs. Bez zbędnego wysiłku, straty czasu, a do tego z pewnością, że efekty się pojawią.

Komentarze (16)

 1. Kamila
 2. Monia Em
 3. Aga96
 4. Joasia
  • Martyna
   • sylvie
 5. Natalia_P
 6. lisska
 7. Edyta
  • Iwcia25
 8. Karolina
 9. Marlena
  • Magnolia
 10. iza_21
 11. Gosia
  • LadyB