Leczniczy pedicure: na czym polega i i jakie daje efekty?

Leczniczy pedicure sprawdzi się u osób, które zmagają się z bólem stóp, odciskami, modzelami, wrastającymi paznokciami czy modzelami. Profesjonalna kosmetyczka wykona taki pedicure i da cenne wskazówki, jak dbać o stopy na co dzień. Na czym polega pedicure leczniczy i jakie daje efekty?

Leczniczy pedicure sprawdza się u osób, które mają uwarunkowany genetycznie problem ze stopami. Wiele osób może mieć tendencję do odcisków, rogowaceń czy innych przypadłości. To dobra profilaktyka dla chorych stóp.

Zdrowe stopy to nie tylko estetyka. Obolałe, zmęczone stopy wpływają na nasze samopoczucie oraz na stan kręgosłupa, stawów i kolan. Bolesne otarcia to nic przyjemnego. Często nienaturalnie wykrzywiamy stopy, nie chcąc stanąć na odcisk i w ten sposób obciążamy kręgosłup i stawy.

Leczniczy pedicure: na czym polega?

Pedicure leczniczy to pielęgnacyjny pedicure, podczas którego usuwa się odciski, modzele lub zakłada się klamry na wrastające paznokcie. Profesjonalistka rekonstruuje uszkodzone paznokcie, a także jest w stanie pomóc w leczeniu grzybicy. Ostatni przypadek wymaga współpracy z lekarzem.

W przypadku grzybicy konieczne jest leczenie farmakologiczne i usunięcie zmian grzybiczych. Na paznokcie nakłada się bakteriobójczy żel, który zapobiega wrastaniu paznokcia i przyczynia się do odbudowy płytki. Czas trwania zabiegu zależy od poziomu problemu.

Leczniczy pedicure: czy boli?

Nie boli. Specjalistyczny, wysokiej jakości sprzęt usuwa stwardniałą skórę w taki sposób, aby klient nie odczuwał dyskomfortu lub aby był jak najmniejszy. Wszelkie zgrubienia usuwa się etapami, a jeżeli zaistnieje taka potrzeba, można dostać znieczulenie. Nawet poważne problemy można usunąć bezboleśnie.

Leczniczy pedicure: jakie daje efekty?

Taki pedicure daje natychmiastową ulgę. Wrastający paznokieć po założeniu klamry to nic innego jak przyjemność. Tak samo podczas usuwania odcisków czy modzeli. Jednak jeżeli przypadek jest bardzo poważny, nie wystarczy jeden zabieg i konieczne będzie kilka wizyt.

Leczniczy pedicure: dla kogo?

Dla osób, które mają problemy ze stopami. To w dużej mierze cukrzycy i osoby z nadwagą, w przypadku których zaniedbanie problemu może prowadzić do poważnych powikłań.

Kobiety w ciąży również powinny dbać o swoje stopy. Nagły przyrost masy ciała szybko powoduje wszelkie uszkodzenia, otarcia czy inne, poważne zmiany.

Wszystkie osoby zaniepokojone obrzękami wokół paznokcia, wrastaniem płytki, ranami, odciskami czy bolesnymi, pękającymi piętami powinny udać się na leczniczy pedicure.

Leczniczy pedicure: jak wybrać gabinet?

Konieczny jest wybór gabinetu, w którym sterylizuje się narzędzia. To bardzo ważne, ponieważ podczas zabiegu skóra może pękać. Często przychodzą klienci z zaawansowaną grzybicą lub stanem zapalnym. Narzędzia powinny być jednorazowe, tak jak reszta wyposażenia. Gabinet trzeba wybrać starannie, aby mieć pewność, że uzyskamy profesjonalną pomoc.