Proste wzory na paznokciach, które zrobisz sama w domu

Choć jednokolorowy manicure to klasyka, która nie wychodzi z mody, czasem mamy ochotę na odrobinę szaleństwa. Prosty sposób na podkręcenie zwykłego manicure to wzory na paznokciach. Poznaj te, które zrobisz sama w domu, nawet gdy nie masz wprawnej ręki i nie malujesz ich często.

Oto cztery propozycje wzorów na paznokciach dla początkujących. Takich, które sprawdzą się u każdego i powinny wyjść nawet, gdy nie mamy doświadczenia.

WZÓR 1. Paznokcie w kropki lub groszki

Najprostszy z najprostszych wzorów na paznokciach to oczywiście małe kropki lub nieco większe groszki. Zrobisz je bardzo łatwo, wykorzystując do tego sondę do zdobienia paznokci. Jeśli nie masz sondy, możesz wykorzystać końcówkę ołówka, zapałkę, wykałaczkę, szpilkę z okrągłą główką lub coś podobnego, co po zamoczeniu w lakierze pozwoli Ci zrobić na paznokciach kropki. To proste!

Paznokcie w kropki czy też paznokcie w grochy są o tyle fajną opcją, że za każdym razem mogą wyglądać inaczej. Wzór można namalować na każdym paznokciu albo tym na serdecznym lub kciuki, kropki mogą być większe lub mniejsze, w jednym lub w kilku kolorach, w równych odstępach lub niedbale „porozrzucane”. Tylko od nas zależy, jaką formę przyjmie ostatecznie ten wzór.

WZÓR 2. Geometryczne paznokcie

Jak uzyskać ciekawy, modny i minimalistyczny wzór na paznokciach? Oczywiście taśmą klejącą, którą powinna mieć pod ręką każda kobieta, która chce wprowadzić trochę nowości do swojego manicure. Wystarczy pomalować paznokcie jednym kolorem, a następnie wydzielić taśmą fragment do pomalowania innym odcieniem – po wyschnięciu lub utwardzeniu lakieru i oderwaniu taśmy uzyskamy perfekcyjną granicę między dwoma kolorami.

Czy taki wzór na paznokciach nie jest za nudny? Nie, bo łączyć w ten sposób ze sobą możemy nie tylko dwa kolory, ale też więcej. Kolory mogą być zbliżone, ale też zupełnie kontrastowe, a linie poprowadzone w różnych kierunkach, aby stworzyć ciekawe figury geometryczne na paznokciach. Oczywiście wzór może pojawiać się tylko na 1-2 paznokciach albo być na każdym.

WZÓR 3. Paznokcie pół na pół

Geometrię mogą na swoich paznokciach zastosować też wszyscy ci, którym nie po drodze z wyszukanymi wzorami i wolą jakąś spokojną stylizację. Zamiast wielu przecinających się linii, wystarczy zastosować jedną – wzdłuż paznokciach. Linię styku obu kolorów wydzielamy oczywiście taśmą klejącą, bo nigdy nie uda nam się uzyskać tak perfekcyjnego połączenia, malując odręcznie.

Paznokcie pół na pół to kolejny pomysł na wzór na paznokciach, który może wystąpić w wielu wersjach np. totalnie czarno-białej niczym u Cruelli de Mon, pastelowej łączącej zieleń i róż, letniej z duetem żółtego i pomarańczowego albo odważnej czarno-czerwonej. Większość paznokci może być też pomalowana na jednolity kolor, a tylko jeden lub dwa w wydaniu pół na pół. Łączyć możemy ze sobą nie tylko różne kolory, ale też ten sam w wydaniu błyszczącym i matowym.

WZÓR 4. Prosty french manicure

Na koniec wiecznie żywa klasyka, czyli french manicure. Jeśli myślisz, że jest trudny do wykonania, prawdopodobnie nigdy nie miałaś okazji go zrobić. Wystarczy pomalować paznokieć kolorem bazowym, a następnie wydzielić pasek na końcu paznokci za pomocą specjalnej naklejki lub taśmy albo zamalować końcówkę paznokcia ręcznie, wykorzystując cienki pędzelek.

Ale czy french manicure to nie zbyt nudny i oklepany wzór na paznokciach? Nie, jeśli podejdziemy do niego na świeżo i zamiast standardowe różu oraz bieli zastosujemy np. kontrastowe kolory (biel i czerń, czerń i biel). Możemy też zrobić french manicure w letnim wydaniu, ozdabiając klasyczne paznokcie w beżu za pomocą pastelowych lakierów – na końcu każdego paznokcia inny kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *