Odżywka do paznokci w kremie Creme Abricot Dior

Jeżeli twoje paznokcie są zniszczone, kruche i łamliwe, natychmiast zadbaj o nie! Jest mnóstwo sposobów regeneracji uszkodzonej płytki paznokcia. Począwszy od domowych kuracji, przez specjalistyczne kosmetyki, po zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne. Jedną z metod regeneracji jest aplikacja odżywki w kremie marki Dior, Creme Abricot.

Zniszczone paznokcie – przyczyny

Paznokcie są wytworem naskórka. Pełnią rolę ochronną: zabezpieczają skórę przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Muszą być przy tym wytrzymałe i zdrowe. Co zrobić, gdy płytka paznokcia jest osłabiona? I kiedy się tak dzieje? Głównym składnikiem paznokci jest kreatyna. Jej niski poziom powoduje rozdwajanie, łamanie, żółknięcie i podatność na choroby (między innymi grzybicę). Obgryzanie paznokci w dzieciństwie również ma wpływ na pogorszenie się kondycji paznokci – płytka wykrzywia się, jej brzegi są postrzępione. Używanie ciemnych lakierów powoduje odbarwienie płytki paznokcia, a częste wykonywanie manicure może skutkować przenikaniem w głąb płytki substancji zawartych w lakierach, zmywaczach i innych preparatach. Niewłaściwa dieta lub palenie papierosów pogarsza stan paznokci.

Odżywka do paznokci Creme Abricot Dior

Kosmetyk zamknięty jest w okrągłym 12 gramowym pudełeczku. Produkt Dior ma postać gęstego, tłustego kremu, dlatego podczas aplikacji należy go dokładnie wmasować, a po nałożeniu odczekać chwilę aż się wchłonie. Creme Abricot ma ciemnopomarańczowy kolor i dość nieprzyjemny zapach. Zawiera między innymi lanolinę, parafinę, glicerynę, sojowe proteiny, składniki rozjaśniające. Kosmetyk Diora może być wykorzystywany jako środek natłuszczający po wykonaniu manicure lub pedicure.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *