Pyłki na paznokcie – jak nakładać? Dwie sprawdzone metody

Szkło, ariel, unicorn, volcano, lustro, holo… to tylko kilka wśród dziesiątek nazw i rodzajów niezwykłych ozdób do paznokci, czyli pyłków. To hit w stylizacji paznokci już od wielu sezonów, a oferta pyłków do paznokci wciąż się poszerza. Dlatego warto włączyć je w swoją domową hybrydę. Są one nie tylko niedrogie, ale piękne, efektowne i… banalnie proste w użyciu! Sprawdź, jak wykonać piękny i niebanalny manicure hybrydowy, stosując pyłki do paznokci.

Specyfika i urok pyłków do paznokci

Nie tylko wyglądają pięknie i nietuzinkowo (takiego efektu nie da się uzyskać na zwykłym lakierze). Pyłki do paznokci dają niezwykłe możliwości. Są oczywiście dostępne nie tylko w różnych kolorach, ale i fakturach, gęstościach, miałkościach itd. Dlatego pyłki pozwalają na uzyskiwanie rozmaitych efektów.

Sposób nakładania pyłków jest banalnie prosty i nie powinien nikomu przysporzyć problemów. Pyłki to najprostszy sposób na niebanalne, piękne paznokcie, które wyróżnią Cię z tłumu, a w dodatku ten efekt nie wymaga żadnych zdolności plastycznych, ani zaawansowanej wprawy czy praktyki.
To niepowtarzalne stylizacje, ponieważ jeden produkt pozwala na uzyskanie praktycznie nieskończenie wielu możliwości.

Najpopularniejsze pyłki do paznokci

  • Pyłki Kameleon
  • Pyłki Unicorn
  • Pyłki syrenka (Mermaid)
  • Pyłki Galaxy
  • Pyłki Flash Holo
  • Pyłki Flash Aurora
  • Pyłki Flash Neon Effect
  • Pyłki volcano

Warto wiedzieć, że pyłki do paznokci są lekko transparentne oraz odbijają kolor lakieru, który jest nałożony pod spodem, dlatego wiele pyłków inaczej wygląda na lakierze każdego koloru, a jednocześnie pyłki są na tyle uniwersalne, że pasują do wszystkich odcieni. Są dość trwałe, zwłaszcza przy metodzie, która wymaga nałożenia na pyłek ochronnego topu. Zazwyczaj pyłki wytrzymują na paznokciu około 2 tygodni. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jakim stanie są płytki naszych paznokci.

Jakie efekty można uzyskać dzięki pyłkom?

Pyłki to nieskończenie wiele kombinacji i efektów, więc z pewnością wybierzesz jeden, który sprosta Twoim upodobaniom. Jeden? Jesteśmy pewni, że nie zatrzymasz się na tym i że pyłki będą dla Ciebie wspaniałą inspiracją.

Aby uzyskać efekt syrenki, potrzebny jest pyłek opalizujący. Drobinki zamknięte w słoiczku pozwolą uzyskać urzekający efekt mieniącej się tafli. Efekt syrenki wygląda inaczej na każdym lakierze, więc za każdym razem możesz mieć nową, niezwykłą stylizację.

Natomiast pyłek kameleon gwarantuje feerię barw na płytce i szereg mieniących się odcieni. Paznokcie wspaniale się skrząc, zmieniają barwy zależnie od oświetlenia.

Warto zwrócić uwagę na konsystencję pyłków, ponieważ im są drobniejsze, tym precyzyjniej pokryją płytkę.

JAK NAKŁADAĆ PYŁEK NA PAZNOKCIE – SPOSÓB 1

Malujemy paznokcie warstwą wybranego lakiery hybrydowego, utwardzamy go w lampie, powtarzamy czynność. Na paznokieć, na którym jest warstwa dyspersyjna, nakładamy pyłek – mozna to zrobić opuszką palca lub aplikatorem (pacynką) do cieni. Całość pokrywamy topem hard do paznokci, zabezpieczając wolny brzeg.
Pyłek z topem utrwalamy w lampie.

JAK NAKŁADAĆ PYŁEK NA PAZNOKCIE – SPOSÓB 2

Ten sposób daje o wiele bardziej intensywny efekt – po prostu nakłada się pyłek bezpośrednio na pomalowany, ale nie utwardzony jeszcze w lampie paznokieć. Na tak nałożony pyłek nie kładzie się już topu. Nadmiar lekko osypuje się do słoiczka. Taki pyłek wytrwa na odpowiednio wypielęgnowanych paznokciach około 2 tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *