Pomysły na wzory na paznokciach, z którymi na pewno sobie poradzisz

Marzy ci się piękny manicure, ale efektowne wzory na paznokciach wydają się poza zasięgiem twoich możliwości? Nic bardziej mylnego. Przekonaj się, że też możesz wykonać piękne zdobienie i to bez wysiłku. Potrzebujesz tylko odpowiednich wzorów.

Jeśli malujesz paznokcie regularnie, pewnie marzy ci się odmiana i chciałabyś raz na jakiś czas ozdobić swój prosty, klasyczny manicure efektownym wzorem. Nic dziwnego, bo wzory na paznokciach wyglądają naprawdę dobrze.

Dlaczego warto malować wzory na paznokciach?

Niezależnie od tego, czy malujemy się zwykłymi lakierami, czy może jednak sięgamy po manicure hybrydowy, możemy pójść dwiema drogami – w stronę klasyki i jednobarwnych paznokci albo w nieco bardziej szalonym kierunku, gdzie na paznokciach królują wzory.

Klasyka wybroni się zawsze i paznokcie starannie pomalowane na delikatny róż lub odcień nude to dobry pomysł. Wieje jednak nudą. Czasami warto zdecydować się na wzory na paznokciach, bo dzięki nim:

  • manicure będzie nieco inny i wprowadzi odrobinę świeżości,
  • będziemy mogły lepiej dopasować paznokcie do naszego stroju
  • zwykły manicure zamieni się w stylizację w sam raz na specjalną okazję,
  • nasze paznokcie będą wyglądały jak małe dzieła sztuki.

Łatwe wzory na paznokcie – dla początkujących

PROPOZYCJA 1.
GROSZKI I KROPKI NA PAZNOKCIACH

Najprostszy do wykonania wzór na paznokciach to oczywiście kropki i groszki. Do ich stworzenia przeznaczona jest tzw. sonda, czyli urządzenie zakończone kuleczką, którą możemy nabrać odrobinę lakieru i nałożyć na paznokcie (przedtem malując je kolorem bazowym). Nie masz sondy do paznokci? Nic straconego. Użyj długopisu, ołówka, wykałaczki lub patyczka do szaszłyków. Możesz wykorzystać każdy przedmiot, który masz pod ręką i którym uda ci się precyzyjnie nanieść kropki na paznokcie. Od tego, jak gruba będzie jego końcówka, zależy, czy uzyskasz niewielkie kropki, czy okazałe grochy.

PROPOZYCJA 2.
PASKI NA PAZNOKCIACH

Do grona wzorów na paznokcie idealnych dla początkujących zaliczyć trzeba też paski. Ich wykonanie nie jest trudne, a dają nieograniczone możliwości. Paski mogą być grubsze lub cieńsze, pojedyncze lub w grupach, tworzyć wzory, biec poziomo lub wzdłuż paznokci, a nawet mieć wiele kolorów. Efekt zależy tak naprawdę wyłącznie od naszej kreatywności.

Jak zrobić paski na paznokciach? Można próbować zrobić je ręcznie np. lakierem z cienkim, długim pędzelkiem. Istnieje jednak ryzyko, że wyjdzie krzywo. Lepiej użyć do tego celu taśmy, którą wydzielamy pasek do pomalowania, nakładamy lakier, a po zaschnięciu odrywamy. Ale najprostszy sposób na paski na paznokciach to użycie specjalnych tasiemek – naklejamy, nakładamy top coat i gotowe.

PROPOZYCJA 3.
PAZNOKCIE W GEOMETRYCZNE WZORY

Jeśli już sięgniemy po taśmę, możemy pójść o krok dalej i stworzysz na paznokciach efektowne geometryczne wzory. Wystarczy pomalować paznokcie jednym kolorem. Po wyschnięciu nakleić taśmę, wyznaczając fragment np. po przekątnej i pomalować tę część paznokcia innym kolorem. Takie połączenia wyglądają najlepiej, gdy wykorzystamy np. 3-4 kolory, które łączą się ze sobą, tworząc proste linie, wyznaczając trójkąty lub romby. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby nie sięgać po zbyt mocno kontrastowe kolory i wybierać odcienie, które dobrze ze sobą współgrają.

PROPOZYCJA 4.
ARTYSTYCZNE MAZAJE

Mazaje to niekształtne rysunki i gryzmoły, które sprawdzą się też jako wzory na paznokcie. Dlaczego? Z prostego powodu, że dają spory margines błędu. Jeśli pociągniesz pędzelkiem w złą stronę i perfekcyjna kreska jednak nie będzie taka idealna, jak było w planach, możesz przerobić ją na artystyczny wzorek. Pamiętaj tylko o konsekwentnym krążeniu wokół tej samej kolorystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *