Twoje paznokcie się rozdwajają? Oto skuteczne sposoby, aby je wzmocnić

Zadbane dłonie i zdrowe paznokcie. Takie jest największe marzenie każdej kobiety. Ale co mają zrobić panie, których pazurki łamią się, rozdwajają i pękają? Na szczęście są skuteczne sposoby na wzmocnienie płytki. Sprawdź, o co chodzi.

Witaminy i dieta

Słaba kondycja paznokci najczęściej wynika z niedoboru witamin i nieprawidłowego odżywiania się. W efekcie płytka paznokcia łamie się, kruszy i rozdwaja. Pojawiają się na niej charakterystyczne białe plamki, które mogą popsuć efekt manicure. Aby wzmocnić paznokcie regularnie przyjmuj suplementy diety. Najlepiej sprawdzą się witaminy A, D, E, K i H oraz wszystkie witaminy z grupy B. Kondycję paznokci poprawią również cynk, białka, które znajdziesz między innymi w jajkach, wątróbce, marchewce i drożdżach. To właśnie takie produkty powinnaś włączyć do swojej diety.

Kremy do rąk

Nie dość że nawilżą skórę, to do tego wypielęgnują paznokcie. Kremy stosuj po każdym myciu dłoni, przed snem i wyjściem z domu. Nie zapominaj o nich podczas zimy. Taki produkt powinien natłuszczać, zabezpieczać przed szkodliwymi detergentami, łatwo się aplikować i szybko wchłaniać. Kremy do rąk zawierają mnóstwo witamin i odżywczych substancji. Stosowane regularnie wzmacniają i pielęgnują paznokcie.

Domowe sposoby na regenerację paznokci

  • Kąpiel w oliwie z oliwek – nawilża, wzmacnia i odżywia paznokcie. Koszt butelki to kilkanaście złotych, a efekty są naprawdę genialne. Jak ją przygotować? Podgrzej oliwę z oliwek, przelej do małej miseczki i dodaj kilka kropel cytryny. Przez około 15 minut namaczaj w niej dłonie.
  • Gumowe rękawice i rękawiczki na zimę – ochronią twoją skórę i paznokcie przed działaniem detergentów i mroźnego, zimowego powietrza. Gumowe rękawice zakładaj zawsze przed domowymi porządkami. Warto zaaplikować także krem nawilżający – niektóre osoby są uczulone na syntetyczne materiały. Zanim pójdziesz lepić bałwana, zastosuj nawilżający krem i załóż ciepłe rękawiczki.
  • Szklane pilniczki – są najlepsze do manicure. Nie osłabiają płytki paznokcia, nie przyczyniają się do rozdwajania, łamania i pękania paznokci. Doskonale obrabiają paznokieć, ułatwiają robienie manicure i można je szybko wyczyścić. Pamiętaj tylko, aby płytkę piłować w jedną stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *