Jak podkręcić rzęsy bez zalotki? Lifting rzęs i trwała na rzęsy. Sprawdź, czy naprawdę warto

Lifting rzęs (trwała na rzęsy, ondulacja rzęs lub laminacja rzęs) to coraz bardziej popularny zabieg. Pozwala na uzyskanie efektu „otwartego oka” i sprawia, że nie będziesz musiała stosować zalotki. Jeżeli chciałabyś, żeby twoje rzęsy ładnie wyglądały, a makijaż oczu nie przysparzał ci żadnych kłopotów, to trwała rzęs jest właśnie dla ciebie.

Co to jest trwała na rzęsy?

Trwała na rzęsy to bezinwazyjny zabieg trwale podkręcający rzęsy. Efekty mogą utrzymać się nawet do ośmiu tygodni i dłużej. Podczas zabiegu nie stosuje się żadnych syntetycznych substancji, ani nawet sztucznych rzęs w postaci kępek i pasków. Cały czas bazuje się na naturalnych rzęsach, a w trakcie zabiegu aplikowane są witaminy i minerały zawarte w serum do rzęs. Całość trwa do 60 minut, a na koniec nakładana jest henna, która wzmacnia efekt podkręconych i wydłużonych rzęs.

Kto może iść na zabieg trwałej na rzęsy?

Lifting rzęs polecany jest wszystkim osobom, które nie chcą, nie lubią lub nie mogą korzystać z zalotki. Ondulacja rzęs będzie również świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą ograniczyć czas malowania rzęs, mają opadającą powiekę i głęboko osadzone oczy. A kto nie powinien poddać się trwałej rzęs? Nie warto robić tego zabiegu wtedy, gdy planujesz makijaż wieczorowy, ślubny lub z zastosowaniem sztucznych rzęs. Trwała na rzęsy wiąże się także z przeciwwskazaniami. Należą do nich: ciąża, terapia hormonalna, chemioterapia, bardzo osłabione i wysuszone rzęsy, zespół suchego oka, zapalenie spojówek, jaskra, zaćma i jęczmień.

Lifting rzęs krok po kroku

  1. Demakijaż. Kosmetyczka oczyszcza rzęsy, powieki i skórę wokół nich, żeby przeprowadzić zabieg bez żadnych komplikacji, a efekt końcowy był w pełni satysfakcjonujący dla klientki. Następnie skóra zostaje odtłuszczona, a rzęsy górne odseparowane od dolnych.
  2. Na powieki zostaje przyklejona specjalna forma (wałeczek), która ma nadać rzęsom odpowiedni kształt. Dzięki niemu rzęsy będą bardziej wydłużone i podkręcone; utrzymają również swój nowy wygląd.
  3. Na rzęsy aplikowany jest specjalny preparat, który rzęsom zapewni elastyczność. Kosmetyczka nakłada kilka warstw tego produktu, dzięki którym efekt utrzyma się dłużej i będzie bardziej trwalszy. Zazwyczaj preparat ten zawiera keratynę, co zapewnia rzęsom nabłyszczenie i wzmocnienie koloru.
  4. Zakończeniem zabiegu jest nałożenie henny, która podkreśli uzyskany efekt. Dzięki niej makijaż oczu będzie o wiele łatwiejszy i jednocześnie krótszy. W przypadku niektórych pań po liftingu rzęs i zastosowaniu henny nie jest konieczne używanie eyelinera, a nawet maskary.
  5. Pielęgnacja. Rzęs po zabiegu nie wolno moczyć, tuszować i natłuszczać. Należy przeczesać je specjalną szczoteczką, by zapobiec sklejaniu się ich. Trzeba pamiętać, by po 24 godzinach dokładnie je przemyć, dzięki czemu staną się elastyczne. Dopiero teraz można je malować, natłuszczać i ozdabiać.

Ondulacja rzęs – efekty

Efekt, który osiągniemy, zależy od naszych rzęs. Jeżeli są proste i długie, to rezultaty będą zachwycające i długotrwałe. Rzęsy będą podkręcone, wydłużone i rozdzielone, a po nałożeniu henny – ciemniejsze i bardziej podkreślone. Efekty zależą też od rozmiaru wałeczka i podatności rzęs na stylizację. Dużo zależy też od tego, gdzie wykonany jest zabieg i czy kosmetyczka ma odpowiednie doświadczenie. O wiele łatwiejszy stanie się także makijaż oczu, a jego efektu będą zazdrościć ci wszystkie koleżanki. Czy trwała niszczy rzęsy? W salonie kosmetycznym usłyszycie odpowiedź, że jest to niemożliwe, ale pod uwagę należy wziąć to, że odżywka do rzęs stosowana podczas zabiegu wnika w strukturę włosków. Negatywnie na rzęsy może wpływać henna, która będzie je wysuszać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *