Jak zatrzymać procesy starzenia? Sposoby na lwią zmarszczkę

Lwy to piękne zwierzęta, które można podziwiać z wielu powodów. Godna pozazdroszczenia jest lwia siła, odwaga i waleczność, ale na pewno nie lwia zmarszczka. Co to takiego i jakie są na nią sposoby ‒ zarówno domowe, jak i profesjonalne?

Lwia zmarszczka ‒ co to takiego?

Chociaż brzmi dumnie, powodów do dumy nie daje. Lwia zmarszczka to określenie pionowej bruzdy między brwiami, która zaczyna się zaznaczać nawet około 30. roku życia. Do czynników podwyższonego ryzyka należy zwłaszcza ekspresyjna mimika twarzy, nerwowość, stresujący tryb życia i pozycja podczas snu. Ściślej rzecz ujmując, powstawaniu lwiej zmarszczki sprzyja spanie na boku, ponieważ wtedy już samo ułożenie głowy na poduszce prowadzi do rzeźbienia się bruzdy między brwiami.

Lwia zmarszczka pojawia na czole zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak wszystko, pogłębia się z wiekiem, ponieważ z biegiem lat włókna kolagenowe słabną, co przekłada się na wiotczenie skóry.

Lwia zmarszczka ‒ domowe sposoby

Kremy przeciwzmarszczkowe

Skuteczne są takie, za których silne działanie odpowiadają witamina C, retinol i kwas hialuronowy. Ten ostatni wypełnia ubytki w łączeniach włókien kolagenowych i w wiązaniach cząsteczek wody w skórze, a co za tym idzie, regeneruje naskórek i zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia.

Równie dobrym wyborem będą kremy na bazie kolagenu i ekstraktu z alg morskich. Kolagen syntetyczny to godny zamiennik kolagenu występującego w skórze, który zapewnia skórze jędrność, a który niestety zanika z wiekiem. Tymczasem wyciąg z alg morskich uzupełnia braki w strukturze naskórka, usprawnia funkcjonowanie komórek i nadaje skórze elastyczność.

Maseczki

Sprawdzi się maska domowej roboty, którą przygotujemy z produktów znalezionych w kuchni, na przykład z oliwy z oliwek, jogurtu, maślanki, ogórków i ryżu ‒ pospolitego zboża, które jednak pobudza produkcję kolagenu. Ogórki muszą pochodzić z domowego ogródka lub hodowli ekologicznej, ponieważ warzywa pryskane na pewno nie poprawią kondycji skóry.

Aby przygotować maskę przeciwzmarszczkową, należy wymieszać ugotowany ryż (3 łyżki), najlepiej nieoczyszczony, miód (1 łyżka) i ciepłe mleko (1 łyżka). Po uzyskaniu papki nakładamy maskę na twarz i zmywamy po upływie 20 minut. Powtarzamy zabieg minimum raz w tygodniu.

Taka maseczka jest skutecznym narzędziem w walce z lwią zmarszczką dzięki swojemu działaniu nawilżającemu i ujędrniającemu ‒ cera nawodniona dłużej opiera się procesom starzenia.

Dieta

Aby jak najdłużej cieszyć się jędrną skórą, należy spożywać produkty bogate w witaminy, minerały i białko, zwłaszcza warzywa i chude mięso. Odstawiamy wszystko, co wysoko przetworzone, to znaczy chipsy, słodycze i słodzone napoje. Te ostatnie zastępujemy niegazowaną wodą mineralną.

Spanie na plecach

Pozycja podczas snu na wznak gwarantuje, że skóra twarzy będzie gładka, a czoło rozluźnione.

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne zapobiegają mrużeniu oczu, a tym samym powstawaniu zmarszczek wokół nich. Podobnie na słońce reaguje czoło, które zaczyna się marszczyć.

Lwia zmarszczka ‒ zabiegi profesjonalne

Botoks

Toksyna botulinowa zatrzymuje produkcję acetylocholiny, która odpowiada za wysyłanie impulsów nerwowych do mięśni, a tym samym osłabia skurcz mięśni na czole.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy stymuluje skórę do produkcji kolagenu, dzięki czemu zapewnia jej młodszy wygląd nawet przez 18 miesięcy, podczas gdy botoks działa trzy razy krócej.

Laser frakcyjny

Ta metoda daje efekty najbardziej długotrwałe, nawet kilkuletnie. Promienie lasera frakcyjnego tworzą w skórze mikrouszkodzenia, a tym samym uruchamiają jej naturalne procesy obronne prowadzące do jej regeneracji. W efekcie powstają nowe komórki, które wypełniają zmarszczki, w tym wypadku między brwiami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *