Jakie znasz makijażowe triki dla zmęczonej cery?

Świat pędzi do przodu: kariera, pieniądze, potok informacji, coraz mniej czasu wolnego, stres. Taki tryb życia często odbija się na naszym zdrowiu i… wyglądzie. Twarz zdradza wszystkie oznaki zmęczenia. Skóra przybiera szary odcień, pod oczami pojawiają się tak zwane worki i zasinienia. Na szczęście są sposoby, aby ukryć oznaki zmęczenia. Przydadzą się nam ulubione kosmetyki i akcesoria makijażowe.

Praktyczne porady dla osób wiecznie zmęczonych

Na początek poszukajmy innych metod zwalczania oznak zmęczonej cery. Po pierwsze, zwolnijmy. Czy naprawdę musimy mieć lepszy samochód i więcej pieniędzy od koleżanki z pracy? Wykorzystajmy zaległy urlop i zrelaksujmy się nad morzem. Po drugie, wysypiajmy się. Dorosłemu człowiekowi potrzebne jest osiem godzin snu. Dobrze jest uciąć sobie kilkunastominutową drzemkę w ciągu dnia (byle nie w pracy). Po trzecie, masaż. Taki zabieg świetnie relaksuje i odpręża oraz rozluźnia napięte mięśnie. Zróbmy sobie masaż okolic oczu. Pod dolne powieki i pod brwi nałóżmy krem dotleniający i wklepmy go opuszkami palców, przesuwając je od wewnętrznych kącików oczu do zewnętrznych, co jakiś czas przechodząc na nieruchome powieki. Po czwarte, przyjmujmy duże ilości wody. Nawilżona skóra i nawodniony organizm lepiej poradzą sobie ze zmęczeniem.

Makijażowe triki dla zmęczonej cery

Jeżeli nasze oczy są opuchnięte i podkrążone, a my właśnie musimy wyjść do pracy, zastosujmy kilka makijażowych trików. Główna zasada brzmi: odwróć uwagę od zmęczonych oczu. Aby wcielić w życie tę zasadę, podkreślić należy brwi i usta, a na okolice oczu i na policzki położyć trzeba kosmetyki w naturalnych i delikatnych kolorach. Kredką lub cieniem podkreśl brwi; następnie dokładnie je przeczesz. Na linię wodną oczu nałóż beżową, białą lub śmietankową kredkę – twoje oczy zrobią się większe. Róż w jasnym odcieniu zaaplikuj na kości policzkowe. Cera nabierze zdrowego koloru, naturalnych rumieńców, będzie rześka i promienna. Podkreśl usta mocnym kolorem; zastosuj różową, koralową lub czerwoną pomadką. Twój odświeżający makijaż dla zmęczonej cery jest już gotowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *