Najlepsze sposoby na piękne stopy latem. Znasz je?

Komfort chodzenia zależy także od tego, czy nasze stopy są zadbane. Znaczenie ma nie tylko ich zdrowie, ale również wygląd. Szczególnie latem to bardzo ważne, aby zapewnić skórze stóp odpowiednią pielęgnację. Oto najlepsze sposoby na piękne stopy latem.

Kremujemy twarz, balsamujemy ciało, odżywiamy włosy, zapewniamy ochronę każdej części naszego ciała. Każdej? Niestety bardzo często zapominamy o stopach. A to one latem powinny być piękne i zadbane, żeby dobrze prezentować się w odkrytych butach i zapewniać nam komfort np. w trakcie pieszych wycieczek. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja stóp.

Olejowanie stóp

Rogowacenie naskórka to efekt m.in. nieodpowiedniego nawilżenia skóry. Właśnie dlatego stopy powinniśmy nawilżać regularnie np. stosując każdego dnia olejki. To o wiele lepsze rozwiązanie niż kremy do stóp, ponieważ dbają o kondycję stóp wielowymiarowo i w naturalny sposób. Olejowanie stóp można do tego połączyć z odprężającym mięśnie masażem.

Plaster na ratunek

Wakacyjne miesiące to trudny czas dla stóp. Wysoka temperatura, wzmożona potliwość i często niedopasowane buty to krótka droga do odcisków, pęcherzy czy nagniotek. Wszystkie te dolegliwości można załagodzić, stosując wygodne plastry na odciski.

Obniżamy obcas

Kobiety powiedzą, że obcas to podstawa, bo nic tak pięknie nie podkreśla kobiecych łydek. Specjaliście powiedzą, że spacery na wysokim obcasie niekoniecznie są dla naszych nóg zdrowe. Mogą powodować niepożądane zmiany związane z nienaturalnym obciążeniem stawów. Zwłaszcza latem, gdy aktywności jest dużo więcej, zamieńmy szpilki na wygodne i przewiewne buty na płaskiej podeszwie. Im niższy obcas, tym lepiej.

Grunt to dobry but

Nadmierna potliwość stóp, bolesne obtarcia i innego rodzaju dyskomfort to niemal zawsze efekt noszenia niedopasowanych butów. Odpowiednie obuwie to podstawa – najlepiej, jeśli wykonane jest z naturalnych surowców (skóry lub płótna bawełnianego/lnianego). Liczy się przepuszczalność powietrza oraz dopasowanie do ciała.

Stopa w kąpieli

Pękanie pięt związane jest ze znacznie większą grubością skóry pod stopami. W sezonie wiosenno-letnim jest prawdziwym utrapieniem, z którym można poradzić sobie prostym sposobem. Wystarczy co najmniej 2 razy w tygodniu moczyć nogi w naparze z siemienia lnianego, kozieradki lub rumianku, albo wodzie z dodatkiem soli morskiej. Prosta kąpiel dla stóp może zdziałać cuda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *