Pięć przyczyn wypadania włosów po ciąży. Poznaj wszystkie i rozwiąż je

Wypadanie włosów po ciąży jest normalnym zjawiskiem. Dużą rolę odgrywają tu hormony, których poziom jest zbyt wysoki lub niski. Niemniej istnieją proste sposoby, dzięki którym wzmocnisz pasemka i jednocześnie odżywisz skórę głowy. Oto najpopularniejsze z nich.

1. Zdrowa dieta

To najprostszy sposób wzmocnienia włosów i zahamowania ich wypadania. Mimo że rozpisanie zdrowej diety nie jest łatwym zadaniem, a znalezienie specjalisty jest nieco skomplikowane, to warto to zrobić. Do jadłospisu warto wprowadzić różnorodne produkty, nieprzetworzoną żywność, warzywa i owoce bogate między innymi w witaminy z grupy B, witaminę D, żelazo, cynk, krzem i selen. Jedz więcej: orzechów (włoskich, migdałach, ziemnych), jajek, ryb (makrele), brokułów i mięsa białego. Twoją dietę urozmaicą pestki dyni, siemię lniane lub olej lniany, drożdże i kasza jaglana. Bardzo ważne jest picie dużych ilości wody niegazowanej.

2. Sen i brak stresu

Małe dziecko, sen i brak stresu? To mieszanka wybuchowa, ale dla chcącego nic trudnego. Wrzuć na luz i zadbaj o jakość snu. Nie przejmuj się sprawami, na które nie masz żadnego wpływu. I tak z nimi nic nie zrobisz. A jak się wyspać? Zasuń rolety lub zasłony, bo kompletna ciemność pomaga w zasypianiu. Zadbaj o pościel, bo materiał z którego jest wykonana wpływa na jakość snu.

3. Suplementy

Jeżeli masz zamiar przyjmować suplementy diety, to najpierw skonsultuj się z lekarzem. Pamiętaj, że to, co będziesz przyjmowała, ma wpływ na to, co je twoje dziecko. Wybieraj zatem takie suplementy, które wzmocnią twoje włosy, ale nie będą negatywnie oddziaływały na dietę twojego maluszka. Pamiętaj, że jeśli karmisz piersią, to nie powinnaś przyjmować produktów z biotyną.

4. Kosmetyki

Zaliczymy tu szampony, odżywki i wcierki, a kupisz je w aptekach, drogeriach lub sklepach zielarskich. Dobierz takie produkty, które są przeznaczone tylko dla rodzaju twoich włosów i typu twojej głowy. Najlepsze będą całe serie kosmetyków, których działanie i składniki uzupełniają się wzajemnie. Pamiętaj również, że nie mogą zawierać takich substancji, które szkodziłyby tobie lub twojemu dziecku.

5. Zrób badania

To najprostsza metoda prowadząca do zwalczenia przyczyn wypadania włosów. Lekarz prowadzący zleci ci odpowiednie badania i przepisze przyjmowanie odpowiednich preparatów. Pamiętaj, aby nic nie robić na własną rękę, bo możesz sobie zaszkodzić. Zdaj się na kogoś doświadczonego, kto lepiej zna się na tym, jak funkcjonuje ludzki organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *