Sposób na odmładzanie. Na czym polega akupunktura kosmetyczna?

Akupunktura kosmetyczna to naturalny sposób na to, aby opóźnić upływ czasu. Wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, gdzie słynęła ze swoich właściwości leczniczych. Dla kogo jest przeznaczona akupunktura kosmetyczna i na czym polega? Jakie daje efekty i czy są przeciwwskazania do jej wykonania?

Akupunktura kosmetyczna ‒ dla kogo?

Akupunktura kosmetyczna odświeża skórę, poprawia jej ukrwienie i mikrokrążenie oraz ułatwia jej oczyszczanie się. Ponadto wygładza zmarszczki, przyspiesza produkcję kolagenu i rozjaśnia koloryt skóry. Z tego powodu akupunktura kosmetyczna jest polecana kobietom po 35. roku życia jako metoda opóźniająca procesy starzenia i do pewnego momentu zastępująca peelingi chemiczne lub bardziej inwazyjne zabiegi odmładzające. W przypadku skóry zniszczonej nadmiernym opalaniem i niehigienicznego trybu życia akupunktura kosmetyczna jest wskazana także dla młodszych kobiet.

Panie po 50. roku życia docenią akupunkturę kosmetyczną za wygładzenie zmarszczek, poprawienie metabolizmu komórek skóry i stymulowanie produkcji kolagenu oraz będą się cieszyć jędrniejszą i elastyczniejszą skórą. Akupunktura kosmetyczna stosowana systematycznie zapobiega opadaniu skóry i chociaż nie zastępuje liftingu, utrzymuje skórę w bardzo dobrej kondycji. Odpowie na potrzeby kobiet, które nie chcą lub nie mogą stosować inwazyjnych metod odmładzania, takich jak operacje plastyczne oraz wstrzykiwane w skórę wypełniacze lub toksyna botulinowa.

Na czym polega akupunktura kosmetyczna?

Akupunktura kosmetyczna powinna być wykonywana przez lekarza specjalizującego się w medycynie naturalnej i akupunkturze. Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który ocenia stan zdrowia i skóry oraz kwalifikuje do zabiegu lub przeciwnie ‒ wyklucza go.

Akupunktura kosmetyczna polega na wkłuciu w skórę, w odpowiednich punktach mięśni twarzy, cienkich jednorazowych igieł. Zabieg trwa około 40 minut i czasem łączy się go z masażem, na przykład z użyciem olejków eterycznych, lub z elektroakupunkturą, która wymaga zastosowania igieł i mikroprądów. Zazwyczaj wykonuje się serię 10 zabiegów, po 2 w tygodniu. Dla lepszego efektu warto przeprowadzić zabieg przypominający raz w miesiącu.

Akupunktura kosmetyczna ‒ efekty

Akupunktura kosmetyczna sprawia, że skóra wygląda młodziej: redukuje zmarszczki, koryguje owal twarzy, zapobiega opadaniu skóry, w tym skóry powiek, niweluje worki pod oczami, ujędrnia i nawilża skórę oraz poprawia mikrokrążenie i koloryt skóry. Ponadto usuwa przebarwienia i pomaga zwalczać trądzik.

Akupunktura kosmetyczna ‒ przeciwwskazania do zabiegu

Akupunktura kosmetyczna nie jest wskazana w przypadku ciężkich zaburzeń krzepnięcia krwi, chorób skóry i nieustabilizowanego ciśnienia tętniczego. Przeszkodą do wykonania zabiegu mogą być choroby serca i podeszły wiek (ponad 70 lat), ale o tym decyduje lekarz. Akupunktura kosmetyczna nie może zostać przeprowadzona u kobiet w ciąży lub w pierwszych dniach menstruacji i u osób, które są silnie pobudzone lub pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *