Trzy sposoby upiększania oczu: sztuczne rzęsy, semipermanentne tuszowanie i odżywki do rzęs

najlepsza odżywka do rzęs Nanolash

Być kobietą, być kobietą… śpiewała kiedyś pewna piosenkarka. Co to właściwie oznacza: być kobietą? I jakie są kobiety dziś? Jak się okazuje, współczesne kobiety nie tylko chcą mieć modne ubrania, profesjonalne kosmetyki i diamenty na szyi. Chcą mieć także długie i gęste rzęsy. Jak je uzyskać?

Metoda pierwsza: semipermanentne tuszowanie rzęs

Brzmi bardzo tajemniczo, ale oznacza półtrwały makijaż oczu. Kosmetyczka nakłada na rzęsy (w taki sam sposób, w jaki używa się masakry) specjalny produkt – wodoodporny fluid i serum odbudowujące. Efekt zależy od klientki – grubsza warstwa oznacza intensywniejszy kolor rzęs. Po zabiegu rzęsy będą wyglądały na grubsze i dłuższe, ale tylko przez jakiś czas; przypomnijmy – jest to półtrwałe tuszowanie rzęs. Zabieg nie jest polecany osobom, które mają krótkie i rzadkie rzęsy (przed zabiegiem można dokleić sztuczne rzęsy – jest to jednak dodatkowy koszt). Semipermanentnego tuszowania rzęs nie poleca się też osobom z nawykiem pocierania oczu lub skubania rzęs. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno korzystać z sauny lub solarium, ponieważ gorąca temperatura rozpuszcza fluid. Nie można również używać kremów, mleczek i innych kosmetyków z zawartością oleju.

Metoda druga: sztuczne rzęsy

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs to bardzo znane metody upiększania oczu. Do jednej rzęsy naturalnej przykleja się jedną lub więcej rzęs sztucznych. Taki zabieg, mimo szybkich efektów, może być wykonany nieprofesjonalnie. Skutkami są: nieprzestrzeganie zasad higieny przez kosmetyczkę, niskiej jakości materiały, doklejenie niewłaściwie dobranych rzęs pod względem kondycji rzęs naturalnych, aplikacja rzęs zbyt blisko lub daleko od powieki, posklejane rzęsy, przyklejenie sztucznych rzęs do najmniejszych i najmłodszych rzęs naturalnych, zbyt mała lub zbyt duża ilość kleju, nierozczesanie rzęs po aplikacji, nieprzekazanie klientce zasad pielęgnacji sztucznych rzęs, doczepienie rzęs pomimo przeciwwskazań, przycinanie rzęs sztucznych lub naturalnych, wyklejenie części rzęs, brak stylizacji, dobór rzęs o nieodpowiednich parametrach.

Metoda trzecia: odżywka do rzęs

Odżywki do rzęs coraz częściej zdobywają sympatię kobiet. Są łatwe w aplikacji, dają szybki, a co najważniejsze, naturalny efekt. Odżywki do rzęs polecane są osobom z krótkimi, jasnymi, cienkimi i słabymi rzęsami oraz tym, którzy mają rzęsy zniszczone zabiegami kosmetycznymi lub chcą wzmocnić włoski.

Jak działają odżywki do rzęs? Wpływają na całą długość włosków; najbardziej jednak oddziałują na korzeń rzęsy, utwardzając go i umacniając w powiece. Stymulują także mieszki włosowe do wydajniejszej pracy, pobudzając tym samym nowe rzęsy do wzrostu. Odżywki do rzęs wydłużają, zagęszczają i pogrubiają; regenerują, wzmacniają, nawilżają i odżywiają.

Zawartość odżywek do rzęs ma podwójne działanie. Po pierwsze zapobiegają podrażnieniom, chronią aparat wzrokowy i skórę powiek przed reakcjami alergicznymi. Po drugie oddziałują na kondycję rzęs i ich wewnętrzną strukturę. Co wchodzi w skład odżywek do rzęs? Są to przeważnie roślinne i kwiatowe ekstrakty, witaminy i składniki nawilżające.

Jakie efekty daje kuracja odżywką do rzęs? Odżywki działają bardzo szybko. Już po kilku tygodniach widać pierwsze rezultaty. Rzęsy stają się dłuższe, gęściejsze i zdrowsze. Cała kuracja trwa około pół roku. Po osiągnięciu zamierzonych efektów odżywkę należy stosować kilka razy w tygodniu.

Aplikacja odżywki do rzęs przypomina malowanie kreski eyelinerem. Przed jej wykonaniem należy dokładnie oczyścić skórę z resztek makijażu i osuszyć z wody lub mleczka. Pędzelkiem – aplikatorem rysujemy kreskę u nasady rzęs na górnej i dolnej powiece. Odżywka do rzęs od razu wchłania się – możemy na twarz nałożyć krem. Aplikację przeprowadza się każdego wieczora.

Odżywka do rzęs vs metoda pierwsza i druga

Nanolash - sposób na piękne rzęsy

Odżywki do rzęs oprócz wydłużenia, zagęszczenia i regeneracji, także przyciemniają rzęsy. Jest to zmiana o kilka tonów, dlatego nie jest konieczne używanie maskary lub nakładanie henny. Tuż po aplikacji można wykonać makijaż, pokremować twarz, nałożyć krem do oczu, wziąć gorącą kąpiel lub skorzystać z sauny i basenu. Cena zakupu odżywki do rzęs jest niższa niż koszt półtrwałego tuszowania rzęs wraz z przedłużaniem rzęs metodą 1:1. Ciemny kolor rzęs utrzymuje się cały czas po zakończeniu kuracji.

Naturalny efekt, jaki daje odżywka do rzęs, to największy plus wobec metody przedłużania lub zagęszczania rzęs. Aplikację można wykonać samodzielnie w domu bez ryzyka podrażnień, sklejonych rzęs i innych niedogodności. Zabieg doklejania rzęs i późniejsze zabiegi uzupełniające są o wiele droższe i dłuższe niż zakup i aplikacja odżywki do rzęs.

Odżywka do rzęs Nanolash – efekty, skład, aplikacja

Nanolash to odżywka do rzęs dla pań z krótkimi, cienkimi i zniszczonymi rzęsami. W krótkim czasie przynosi zadowalające efekty.
Nanolash posiada naturalne składniki. Dzięki nim cała kuracja przebiega bez podrażnień; skóra i oczy są chronione ekstraktami roślinnymi. Taki skład gwarantuje także wzrost rzęs na grubość i długość oraz regenerację, wzmocnienie, przyciemnienie koloru i odbudowę uszkodzonych rzęs.

Pierwsze efekty pojawiają się po dwóch lub trzech tygodniach, końcowe wyniki zaś – po dwóch lub trzech miesiącach. Po tym czasie odżywkę do rzęs Nanolash.pl należy stosować kilka razy w tygodniu. Aplikatorem jest cienki pędzelek, którym maluje się kreskę u nasady rzęs na czystej i suchej skórze dolnych i górnych powiek.

Komentarze (20)

 1. KejtiWawa
 2. Dolores89
 3. Agata
  • Beaaa25
 4. Raissa
 5. bluebird33
 6. Anka
  • Iloness@
   • mała_czarna
 7. Bajka
  • ŻanetaK.
   • Kinga
 8. Violet_69
 9. minimini
 10. ugly_girl
 11. Kasia De
  • pannamigotka
   • Lena
 12. wiktorianka
 13. Eli_Zet