Skóra jak jedwab! Kokony jedwabnika jako eko sposób oczyszczania twarzy

„Masz skórę jak jedwab” – to zdanie chce usłyszeć każda kobieta. Opisuje ono cerę bez skazy – gładką, jędrną, o idealnym kolorycie, pełną witalności. Okazuje się, że jedwab jest idealny nie tylko do pielęgnacji włosów. Hitem blogerek i vlogerek stały się ostatnimi czasy kokony jedwabnika, które idealnie oczyszczają i pielęgnują skórę. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Kokony jedwabnika – czym są i dlaczego warto?

Jedwab jest znany od tysiącleci i wykorzystywany nie tylko w kosmetyce, ale również w medycynie i przemyśle tekstylnym. Jego właściwości pielęgnacyjne są bardzo cenione i czynią z niego niezastąpiony produkt do pielęgnacji włosów, a teraz także i cery. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się czyste kokony jedwabnika – zbierają one bardzo dobre opinie na blogach i vlogach jako „gadżet” do oczyszczania skóry. Maleńkie, puste w środku kokony wyglądają jak waciki w formie jajeczka, lub mały, podłużny „czepek”, który idealnie nadaje się do nałożenia na palec i wykonania dokładnego masażu i oczyszczenia skóry. Okazuje się, ze w takiej formie działają tak dobrze (a według wielu nawet lepiej) niż osławiona już gąbka konjac do demakijażu i oczyszczania twarzy.

Kokony jedwabnika – działanie

Kokony jedwabnika nadają się do każdej skóry, nawet wyjątkowo wrażliwej i problematycznej. Nie tylko doskonale oczyszczają twarz z toksyn, zanieczyszczeń i resztek makijażu, ale również świetnie ją pielęgnują. Wszystko dzięki naturalnym białkom, które wchodzą w skład kokonów, czyli fibroinie i serycynie. Dzięki nim skóra odzyskuje idealny stopień nawilżenia, jej napięcie i jędrność poprawiają się, a buzia staje się wygładzona, o domkniętych porach i wyregulowanym sebum. Kokony jedwabnika nie podrażniają, a efekt oczyszczenia zawdzięczamy temu, ze mają one przeciwny ładunek elektrostatyczny niż nasza skóra. Dzięki temu doskonale przylegają do twarzy i „wyciągają” wszelkie zanieczyszczenia i sebum.

Kokony jedwabnika – efekty stosowania

  • skóra staje się dokładnie oczyszczona (lepiej niż po tradycyjnym żelu czy płynie micelarnym)
  • kokony peelingują cerę i zwiększają jej ukrwienie i krążenie podskórne – twarz nabiera jędrności
  • cera staje się wolna od zanieczyszczeń
  • peeling z udziałem kokonów jedwabnika zwiększają chłonność skóry (składniki kremów lepiej i szybciej się wchłaniają)
  • skóra staje się nawilżona, nie przetłuszcza się ani nie przesusza
  • cera ma ujednolicony koloryt
  • staje się odżywiona i wolniej się starzeje

Kokony jedwabnika jak używać?

Stosowanie kokonów jedwabnika jest niezwykle proste:

  1. Weź jeden lub dwa kokony i włóż na około 10 min do miseczki z ciepłą wodą (kokony powinny „leżakować” w temperaturze 50-60 stopni
  2. Oczyść skórę, wykonaj dokładny demakijaż, a na koniec przemyj (zwilz) buzię wodą, w której moczył się kokon.
  3. Nałóż kokon jedwabnika na palec wskazujący i zacznij delikatnie, okrężnymi ruchami masować całą twarz. Wystarczy kilka minut.
  4. Na koniec wypłucz dokładnie kokon ciepłą wodą i przemyj buzie ponownie wykorzystując do tego wodę, pozostałą z moczenia kokonu.
  5. Odczekaj, aż twarz wyschnie i nałóż swój krem pielęgnacyjny.
  6. Zabieg oczyszczania twarzy kokonami jedwabnika wykonuj od 2 do 4 razy w tygodniu.

WSKAZÓWKI:

  • kokony jedwabnika zwiększają chłonność skóry, dlatego idealnie będzie po zabiegu oczyszczania nałożyć na twarz wybraną maseczkę – jej działanie będzie silniejsze
  • oczyszczanie twarzy kokonem jedwabnika najlepiej wykonać wieczorem – skóra będzie gotowa do przyjęcia porcji bogatego kremu na noc, a jej zdolności regeneracyjne nasilą znacznie się nasilą

 Kokony jedwabnika – gdzie najlepiej je kupić?

Kokony jedwabnika oferuje większość sklepów internetowych. Masowo zaczęły tez pojawiać się w drogeriach. Kupując kokony jedwabnika z pewnością zainteresuje Cię ich kolor. Do wybory mamy żółte i białe (oczyszczone) kokony. Warto pamiętać, ze te pierwsze zawierają więcej składników pielęgnacyjnych, zaś te drugie lepiej sprawdzą się na wyjątkowo delikatnej i skłonnej do podrażnień skórze. Kokony jedwabnika maja jeszcze jedna zaletę – są niedrogie, a jeden kokon można użyć nawet trzykrotnie.

Kokony jedwabnika – zalety

Nie tylko doskonale oczyszczają skórę. Kokony jedwabnika idealnie wpisują się w nurt eko, są wolne od szkodliwych, kontrowersyjnych substancji, pozbawione konserwantów i sztucznych barwników. Jedwab ma ponadto właściwości higroskopijne, a w jego składzie – oprócz wspomnianych białek – znajdują się naturalne woski oraz polisacharydy (znane w kosmetyce cukry), które często stanowią istotny element kremów antystarzeniowych. Wygładzają zmarszczki i często pełnia funkcje tzw. zastępczego kolagenu dla skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *