Soap brows, czyli brwi na mydło – jak je zrobić?

W metodzie soap brows chodzi o stylizację brwi za pomocą mydła w kostce lub specjalnie dedykowanego do tego kosmetyku, który przypomina raczej bardzo gęsty, zbity żel, niż tradycyjne mydło. Przy użyciu zwilżonej uprzednio szczoteczki do brwi, najczęściej w formie “spiralki”, modelujemy kształt łuków, których włoski za sprawą mydełka stają się podatne na układanie. Oto dokładna instrukcja krok po kroku jak wykonać makijaż w stylu soap brows

Przygotuj brwi

Stylizację brwi możesz wykonać zarówno przed jak i po nałożeniu podkładu i korektora. Ważne, by na włoskach nie znajdowały się resztki tych kosmetyków. Za pomocą patyczka higienicznego i płynu micelarnego oczyść włoski. Jeśli wykonujesz makijaż brwi na samym początku, tuż po pielęgnacji skóry twarzy, zadbaj by nie pozostały na nich resztki kremu. Za pomocą grzebyka lub szczoteczki do brwi zaczesz wszystkie włoski do góry pod kątem (nie rób tego całkiem pionowo).

Zaaplikuj mydło na szczoteczkę

Przygotowaną wcześniej czystą szczoteczkę zwilż lekko pod bieżącą wodą i potrzyj o mydełko, aż zauważysz, że zaczyna się ono rozpuszczać. W ten sposób zaaplikujesz kosmetyk na szczoteczkę. Ważne, by była cała “oblepiona” mydełkiem.

Większość profesjonalnych mydeł, przeznaczonych do stylizacji brwi, nie wymaga uprzedniego użycia wody czy toniku na akcesorium, by zaaplikować produkt. Wystarczy nabrać je prosto z opakowania – najczęściej w formie słoiczka lub niewielkiej, płaskiej puszki.

Wczesz mydełko w brwi

Ruchami ku górze wczesuj mydełko szczoteczką we włoski. Przyciśnij ją do skóry (nie za mocno!), aby włoski przyległy i ułożyły się “na płasko”. Zauważysz, że po chwili nabierają one objętości i stają się grubsze – to dzięki warstwie mydła, które pokrywa każdy włosek. To moment, kiedy możesz wymodelować brwi na dowolny kształt.  W tej kwestii nie ma reguł – zrób to tak jak Ci pasuje. Ułożone włosy pozostaw na 2 minuty do wyschnięcia mydełka i utrwalenia stylizacji. Dobre mydło nie powinno zostawić na brwiach żadnego osadu, grudek ani lepkiego uczucia.

Jeśli zależy Ci na płaskich brwiach o idealnie zarysowanych łukach, przejedź szczoteczką nad górną oraz pod dolną krawędzią, których “punkt zbiegu” znajduje się przy ostrej, zewnętrznej końcówce brwi.

Uzupełnij braki

Modelowanie mydełkiem daje bezbarwny efekt, dlatego utrwalone nim brwi możesz dopełnić kredką, pomadą lub cieniem. Makijaż brwi zależy wyłącznie od Twoich preferencji. Możesz zostawić je sauté, uzupełnić jedynie braki i prześwity lub dokładnie wyrysować i nadać efekt światłocienia. Używając mydła do brwi jako stylizatora, nie musisz sięgać po żel do brwi. Stylizacja “na mydło” powinna utrzymać brwi w takiej samej formie przez cały dzień.

Mydło do brwi może nadać im zarówno naturalny, lekki i “krzaczasty” efekt, jak i idealnie ostry kształt. Produkt ma to do siebie, że jest uniwersalny i można wykonać nim wiele różnorodnych stylizacji brwi.