Błyszczyk do ust Shiseido Lacquer Gloss. Jak zrobić własny błyszczyk?

Błyszczyki od Shiseido, Lacquer Gloss, pielęgnują i nawilżają usta. Nadają wargom intensywny kolor i głęboki połysk. Wystarczy jedna warstwa kosmetyku, aby dokładnie pokryć usta. Błyszczyki nie kleją się, wygładzają skórę warg. Lacquer Gloss kupimy w ośmiu kolorach (po dwa odcienie do każdego koloru): beżowe, czerwone, różowe i… fioletowe (Mocha, Debut, Int The Flesch, Baby Doll, Lust, Plum Wine, Nebula, Phantom). Jaśniejsze odcienie zawierają niebieskie pigmenty, dlatego mogą nie pasować do niektórych karnacji. Shiseido Lacquer Gloss nie zawierają błyszczących drobinek, jedynie zapewniają ustom naturalny blask. Błyszczyki zamknięte są w 7,5 ml buteleczkach.

Jeżeli żaden z kolorów błyszczyków Shiseido Lacquer Gloss nie przypadł ci do gustu, zrób własny kosmetyk do ust. Są dwa sposoby sporządzania błyszczyku. W pierwszym wykorzystane zostały: wazelina kosmetyczna, cień do powiek i olejek kokosowy (lub inny, wybrany przez ciebie). Mrożone owoce, miód, olejek oraz opcjonalnie witamina E i wazelina to składniki drugiego błyszczyku. Przygotuj także łyżkę do mieszania substancji i pojemniczek, do którego włożysz gotowy kosmetyk. A jak zrobić błyszczyk, wykorzystując naturalne składniki?

Błyszczyk z cieniami do powiek. Do pojemniczka włóż odrobinę wazeliny; wymieszaj tak, aby stała się bardziej plastyczna. Następnie rozkrusz cienie i połącz z wazeliną i olejkiem. Trwałość produktu uzależniona jest od dat ważności wazeliny i cieni do powiek. Błyszczyk świetnie nawilży i odżywi usta, choć nie zapewni im głębokiego koloru.

Błyszczyk z owocami i miodem. Jest to zdrowsza i smaczniejsza wersja tego kosmetyku. Przygotuj twoje ulubione owoce (mogą być mrożone), łyżeczkę miodu i łyżkę olejku z migdałów (możesz wykorzystać inne olejki; pamiętaj jednak, aby nie uczulał, nawilżał i był w 100% naturalny). W kąpieli wodnej podgrzej wszystkie składniki; miksturę mieszaj cały czas, zdejmij z kuchenki, kiedy zacznie się gotować. Przecedź błyszczyk po ostygnięciu i przełóż do pojemniczka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *