Jak pozbyć się przebarwień i zregenerować zmęczoną skórę? Zabieg C-Peel z witaminą C

Zabieg C-Peel polega na wykonaniu peelingu, aplikacji serum o właściwościach witaminy C na twarz, szyję i dekolt oraz kremu. Połączenie peelingu, serum i kremu to kompleksowa kuracja wspomagająca walkę ze starzeniem skóry, która ma dodatkowe działanie odżywcze, nawilżające i rozjaśniające. Jak przebiega zabieg C-Peel i dla kogo jest przeznaczony? Jakie ma właściwości i jakie daje efekty?

Jak przebiega zabieg C-Peel?

Zabieg rozpoczyna się od wykonania peelingu, najczęściej kawitacyjnego, ale niekoniecznie. Kolejnym etapem jest aplikacja serum. Na zakończenie na skórę jest nakładany krem lub jemu podobny preparat. One również, podobnie jak peelingi, różnią się w zależności od gabinetu kosmetycznego i wariantu zabiegu. Mogą to być kremy z kwasem hialuronowym, olejki i ampułki witaminowe, które mają wzmocnić efekty działania serum.

Zabieg C-Peel może być wykonywany jednorazowo lub – dla lepszego efektu – w serii. Najczęściej stosuje się serię 4 zabiegów powtarzanych co 7-10 dni.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg C-Peel?

Zabieg C-Peel jest polecany osobom, które zauważyły u siebie przebarwienia, rumień lub szarą, zmęczona czy odwodniona skórę. Sprawdzi się w pielęgnacji cery wrażliwej, naczynkowej, normalnej i dojrzałej oraz po dłuższej ekspozycji na słońce.

Zabieg C-Peel – właściwości i efekty

Zabieg C-Peel rozjaśnia skórę dzięki zawartości witaminy C. Ta ostatnia jest silnym antyoksydantem, dlatego zwalcza wolne rodniki i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Poza nią w skład serum wchodzą:

  • Kwas hialuronowy o właściwościach nawilżających skórę i wspomagających funkcjonowanie naturalnej bariery skórnej.
  • Ekstrakt z morwy, który hamuje przebarwienia skóry.
  • 3-trójpeptyd palmitylu o działaniu stymulującym syntezę kolagenu i elastyny oraz regenerującym macierz skórną.
  • Panthenol, który ma właściwości łagodzące i wygładzające.

Zabieg C-Peel daje więc następujące efekty: rozjaśnienie skóry, zredukowanie przebarwień i zmarszczek, dogłębne nawilżenie i zregenerowanie skóry oraz zabezpieczenie jej przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Efekty zabiegu C-Peel są natychmiastowe, dlatego zalicza się go do tak zwanych zabiegów bankietowych. Te ostatnie mają na celu poprawienie wyglądu skóry na dzień lub dwa dni przed ważną uroczystością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *