Brwi jak malowane – cenne wskazówki o makijażu i pielęgnacji

Piękne brwi to z całą pewnością nie te, które są cienkie, ledwo widoczne i przerzedzone. Fakt: kiedyś takie były modne. Ale kiedyś były też modne kryzy, a dziś… wiadomo. Nikt już nie hoduje brwi cienkich jak niteczki. Całe szczęście, ponieważ wygalają one karykaturalnie i groteskowo.

Grube brwi, naturalne, nieco tylko wydepilowane (tak, by zyskały ładny kształt i wygadały estetycznie) to ostatnich latach synonim młodości, kobiecości, uroku. Nic dziwnego, że nagle w sklepach pojawił się taki ogrom różnych kosmetyków do makijażu brwi. Każda szafa w drogerii ma nagle osobną półkę na kredki, tusze, cienie, pudry, pomady, woski czy flamastry do brwi. Jak się nimi malować? Które najlepiej sprawdzą się w makijażu brwi? Czym malować brwi cienkie i delikatne, a czym gęste, i grube? Jaki produkt do makijażu brwi wybrać?

Jak malować brwi – kilka wskazówek na początek

Aby dobrze pomalować brwi – nieważne, czy kredką, czy pomadą, czy też każdym innym kosmetykiem ważne, aby przestrzegać kilku istotnych zasad. Poznaj je, zanim rozpoczniesz makijaż brwi.

  1. Nakładaj kosmetyki na czyste, „wyczesane” brwi – zanim nałożysz kosmetyk kolorowy sprawdź, czy na brwiach nie nagromadziły się inne produkty do makijażu: wyczesz resztki podkładu, czy pudru specjalnym pędzelkiem lub czystą spiralką po maskarze.
  2. Najważniejszy jest umiar – w makijażu brwi istotne jest też to, by nie przesadzić z ilością kosmetyku. Nawet pomalowane brwi powinny wyglądać naturalnie – zawsze po ich pomalowaniu delikatnie wyczesz nadmiar produktu, aby nieco złagodzić zbyt mocne, za bardzo wyraźne kontury.
  3. Dobierz dobrze kolor kosmetyku – kolor kredki, pomady czy cienia powinien współgrać z kolorem Twoich włosów, typem urody oraz karnacją – jeśli np. jest chłodna, wybieraj kolory o takiej tonacji. Możesz też sięgnąć po odcienie naturalne, które pasują zarówno do chłodnego, jak i ciepłego typu urody.
  4. Pielęgnuj włoski dobrą odżywką do brwi – o brwi (tak jak o rzęsy i włosy na głowie) należy odpowiednio dbać, aby były zdrowe, gęste i nie wypadały w nadmiarze. Wieczorem, po demakijażu nałóż na brwi dobrej jakości odżywkę.

Czym malować brwi

1. Kredka do brwi – najbardziej klasyczny kosmetyk do malowania brwi. Kredka idealnie podkreśla całą linię brwi oraz wypełnia łuk brwiowy. Idealny makijaż kredką osiągniesz, stosując dwie kredki o różnym (ciemniejszym i jaśniejszym) odcieniu. Pierwszym podkreśl dolna linie brwi i jej zakończenie, czyli część łuku przy skroni. Jaśniejsza kredka nadaje się do wypełnienia całej brwi, oraz wycieniowania ich początku. Pamiętaj, aby kolory różniły się jedynie o odcień lub dwa, oraz aby były utrzymane w tej samej (ciepłej lub chłodnej) tonacji.

Wersją tradycyjnej, drewnianej kredki do brwi jest tzw. ołówek do brwi, czyli wysuwany grafit ukryty w plastikowej osłonce. Jest zazwyczaj cieńszy, bardziej precyzyjny i nie wymaga temperowania. Grafit wysuwa się, obracając ruchomą skuwkę ołówka. Można nim perfekcyjnie domalować pojedyncze, brakujące włoski.

2. Cienie do brwi – bardzo popularne i pomocne, jeśli na Twoim łuku brwiowym widnieją tzw. prześwity. Cienie pozwalają precyzyjnie wypełnić całą brew odpowiednim kolorem i optycznie ją zagęszczają. Są ratunkiem dla cienkich, przerzedzonych brwi o nieregularnym kształcie.

3. Puder do brwi – to nieco „doskonalsza” forma cieni do brwi. Puder jest trwalszy, ma nieco inną konsystencję (nie jest tak sypki, jak cień), a przez to wytrzyma wiele godzin, nie osypuje się z brwi i ściśle przylega do włosków.

4. Pisak do brwi – to nic innego, jak flamaster nasączony brązową farbką, który ma bardzo precyzyjny szpic. Nie nadaje się dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z makijażem brwi – jego używanie wymaga wprawy. Pisak do brwi jest bardzo trwały i można nim stworzyć profesjonalny makijaż, czyli domalować pojedyncze włoski tam, gdzie ich brakuje.

5. Pomada do brwi – to ostatnimi czasy jeden z najpopularniejszych kosmetyków do makijażu brwi. Pomadę nakłada się na cały łuk brwiowy płaskim, niewielkim, skośnym pędzelkiem. Pomada ma kremową konsystencję i jest wodoodporna. Jest niezwykle trwała, a jej konsystencja umożliwia łączenie ze sobą kilku odcieni tak, aby uzyskać najbardziej zbliżony do koloru Twoich brwi. Pomadą bardzo dobrze się pracuje podczas makijażu, ponieważ jest wszechstronna. Dzięki niej wypełnisz cały łuk brwiowy, zaznaczysz kontur, domalujesz pojedyncze włoski i wycieniujesz brew.

6. Tint do brwi – to przypominająca maskę peel off, zastygająca na brwiach, barwiąca substancja. Tint nakładamy na brew, czekamy określony przez producenta czas tak, aby zastygł i delikatnie odrywamy go od brwi. Tint zafarbuje włoski i skórę na łuku brwiowym. Efekt utrzymuje się od 24h do kilku dni.

7. Maskara do brwi – to nic innego, jak brązowy tusz do rzęs, z maleńką spiralką, która idealnie nadaje się do grubych, gęstych brwi. Maskara podkreśli kolor i odcień włosków, zdyscyplinuje je i ułoży, wyczesze resztki kosmetyków (np. podkładu lub pudru).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *