Najważniejsze zasady pielęgnacji skóry pod oczami

Czy wiesz, że o skórę pod oczami należy zacząć dbać jak najwcześniej? To niestety nieprawda, że należy zacząć myśleć o tak delikatnym (bo pozbawionym sebum) obszarze skóry dopiero po 35 roku życia. Zmarszczki pod oczami pojawiają się obecnie dużo szybciej, a winę za to ponosi najczęściej stres cywilizacyjny. Skóra pod oczami ma też wiele innych niż tylko wiek problemów.  Sprawdź zatem, czy dobrze dbasz o swoją skórę pod oczami, czyli najdelikatniejszy obszar na ciele, który oprócz zmarszczek boryka się też z szeregiem innych problemów: cieniami pod oczami, wiotką skórą, opuchlizną. Poznaj najważniejsze zasady pielęgnacji skóry wokół oczu.

Najważniejsze zasady pielęgnacji skóry pod oczami

1. Staranny demakijaż
Absolutnie niezbędna czynność w pielęgnacji skóry wokół oczu to staranny, dokładny, a do tego delikatny demakijaż. Pamiętaj o tym, by wykonywać go zawsze, czyli również wtedy, gdy jesteś zmęczona i śpiąca, i gdy jedyną rzeczą, o jakiej marzysz to sen. Makijaż niezmyty na noc pogarsza stan cery. Do zmywania makijażu z oczu najlepiej stosować naturalne płyny micelarne, mleczka, dwufazowe emulsje, olejki lub czyste oleje roślinne. Ważne, żeby ich skład był pozbawiony dodatków takich składników jak SLS, SLES, alkohol, sztuczne barwniki i silne konserwanty. Zmywaj makijaż bardzo delikatnie: warto pamiętać o tym, że skóra wokół oczu nie lubi pocierania i rozciągania.

2. Masaż skóry pod oczami
Taki masaż delikatnej skóry powinien być oczywiście delikatny i nie powinien zbyt mocno szarpać ani naciągać skóry. Kluczem do sukcesu może być dobry masażer – czyli np. metalowy i niewielki, chłodny, który zlikwiduje cienie i obrzęki. Dobrej jakości kremy pod oczy czasami są wyposażone właśnie w specjalny, niewielki masażer, dzięki czemu aplikacja jest jednocześnie mini-drenażem limfatycznym skóry i znakomicie usuwa opuchliznę pod oczami.

3. Dobry krem pod oczy
Dobry nie musi oznaczać drogiego kremu, który kosztuje pół Twojej pensji. Krem pod oczy powinien mieć jednak dobry i przemyślany skład. To ilość i jakość oraz dobór składników aktywnych w kremie świadczą o tym, czy kosmetyk jest skuteczny. Im więcej silikonów i pochodnych ropy naftowej, tym mniejsza skuteczność. W kremie pod oczy szukaj olejków i kwasu hialuronowego, witamin A, C, E oraz kolagenu; często producenci uzupełniają kremy o roślinne ekstrakty, które stymulują do odnowy, ochraniają skórę i łagodzą podrażnienia.

4. Sen i odpoczynek
Sen jest lekarstwem na wszystko. To właśnie sen służy regeneracji organizmu i sprawia, że skóra wygląda na jędrną, nawilżoną, wypoczętą, a zatem młodzieńczą. Gdy jesteśmy niewysapani widać to od razu na naszej twarzy a najbardziej właśnie na delikatnej skórze pod oczami. To właśnie tam tworzą się sińce i opuchnięcia, spojrzenie nabiera ciężkości i cała buzia wygląda na zmęczoną. Efekt niewyspania się to szara zmęczona cera i mało młodzieńczy wygląd.

5. Woda
Woda – czyli temat, który nieustannie się przewija przy każdym niemal temacie związanym z pielęgnacją urody oraz z dbałością o zdrowie. Woda to podstawa pielęgnacji, oczywiście nie tylko dlatego, że ma służyć do mycia, ale też dlatego, że najistotniejszym czynnikiem wpływającym na wygląd skóry jest nawadnianie jej od wewnątrz. Dlatego wypijaj minimum 2 litry płynów w ciągu dnia, tak, by cząsteczki ze składników aktywnych w kremach mogły wiązać wodę, (by w ogóle miały co wiązać) nawadniać naskórek, ujędrniać.
Skoro już mowa o wodzie – możesz nawilżać też skórę od zewnątrz, czyli ukoić ją specjalnymi, roślinnymi hydrolatami. Okazuje się bowiem, że wody kwiatowe mają wiele zastosowań, a jednym z nich jest właśnie pielęgnacja skóry pod oczami. Wypróbuj hydrolat neroli, z czystka lub różany, zraszaj skórę hydrolatem z lawendy. Często w takiej wodnistej formie możesz też spotkać kwas hialuronowy. Zawsze też możesz wzbogacić o niego swój hydrolat-wystarczy, że dodasz do niego łyżeczkę lub dwie kwasu hialuronowego.

6. Ochrona UV
Podczas gdy woda jest najlepszym przyjacielem skóry – słońce, a dokładniej szkodliwe promieniowanie UV okazuje się jej największym wrogiem. Promieniowanie słoneczne bardzo nasila powstawanie zmarszczek oraz przebarwienia i starzenie się skóry. Warto sprawdzić, czy krem pod oczy, który stosujesz, zawiera też ochronę UV. Poważnie podejdź do ochrony przeciwsłonecznej i koniecznie stosuj kremy z filtrami UV również na delikatną skórę pod oczami. Na co dzień, w słoneczne dni nos też okulary przeciwsłoneczne, które mają ochronę UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *