Odżywka do paznokci w kremie Creme Abricot Dior

Jeżeli twoje paznokcie są zniszczone, kruche i łamliwe, natychmiast zadbaj o nie! Jest mnóstwo sposobów regeneracji uszkodzonej płytki paznokcia. Począwszy od domowych kuracji, przez specjalistyczne kosmetyki, po zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne. Jedną z metod regeneracji jest aplikacja odżywki w kremie marki Dior, Creme Abricot.

Zniszczone paznokcie – przyczyny

Paznokcie są wytworem naskórka. Pełnią rolę ochronną: zabezpieczają skórę przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Muszą być przy tym wytrzymałe i zdrowe. Co zrobić, gdy płytka paznokcia jest osłabiona? I kiedy się tak dzieje? Głównym składnikiem paznokci jest kreatyna. Jej niski poziom powoduje rozdwajanie, łamanie, żółknięcie i podatność na choroby (między innymi grzybicę). Obgryzanie paznokci w dzieciństwie również ma wpływ na pogorszenie się kondycji paznokci – płytka wykrzywia się, jej brzegi są postrzępione. Używanie ciemnych lakierów powoduje odbarwienie płytki paznokcia, a częste wykonywanie manicure może skutkować przenikaniem w głąb płytki substancji zawartych w lakierach, zmywaczach i innych preparatach. Niewłaściwa dieta lub palenie papierosów pogarsza stan paznokci.

Odżywka do paznokci Creme Abricot Dior

Kosmetyk zamknięty jest w okrągłym 12 gramowym pudełeczku. Produkt Dior ma postać gęstego, tłustego kremu, dlatego podczas aplikacji należy go dokładnie wmasować, a po nałożeniu odczekać chwilę aż się wchłonie. Creme Abricot ma ciemnopomarańczowy kolor i dość nieprzyjemny zapach. Zawiera między innymi lanolinę, parafinę, glicerynę, sojowe proteiny, składniki rozjaśniające. Kosmetyk Diora może być wykorzystywany jako środek natłuszczający po wykonaniu manicure lub pedicure.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *