Puppy eyes – nowy trend 2015 roku

Temu, komu znudziły się kocie oczy lub smoky eyes, może umalować się w stylu puppy eyes. Moda przywędrowała do nas z Japonii i już podbiła serca wielu kobiet.

Puppy eyes – o co w tym chodzi?

Przypomnijmy sobie, na czym polegał makijaż kocie oko. Na górnej powiece malowało się grubą kreskę, a dolną powiekę „przedłużało się” pod odpowiednim kątem, rysując drugą krótszą kreskę. Smoky eyes natomiast to wycieniowanie oka za pomocą zazwyczaj czterech cieni w taki sposób, by wydało się większe i jednocześnie głęboko osadzone. A na czym polega makijaż w stylu puppy eyes? Główną zasadą jest takie pomalowanie oczu, żeby optycznie przesunąć zewnętrzny kącik przy dolnej powiece.

Makijaż puppy eyes – zrób to sama

Na całą powiekę nałóż beżowy cień, a pod łuk brwiowy – cień perłowy (w ten sposób rozświetlisz i powiększysz oczy). Dolną powiekę pomaluj złotym, połyskującym cieniem. Zewnętrzne kąciki oczu podkreśl brązowym cieniem. Czarnym eyelinerem lub czarną kredką obrysuj górną powiekę. Kiedy zbliżysz kredkę lub eyeliner do zewnętrznego kącika, narysuj kreskę. W klasycznym smoky eyes lub makijażu kocie oko kreska poszłaby w górę. Jednak w makijażu puppy eyes kreskę narysuj do dołu. Przestrzeń między kreską a dolną powieką zamaluj brązowym cieniem do powiek lub kredką/eyelinerem – jeśli chcesz uzyskać wyrazisty efekt. Na koniec wytuszuj rzęsy – użyj dużej ilości maskary. Pamiętaj jednak, by włoski były dokładnie rozdzielone, a na rzęsach nie pojawiły się grudki.

Puppy eyes – dla kogo?

Makijaż puppy eyes przeznaczony jest dla każdej kobiety, która chce być modna i oryginalnie wyglądać. Taki makijaż pasuje na wieczorne wyjścia i uroczyste okazje. Nie pasuje natomiast do pracy lub na uczelnię – jest zbyt mocny i wyrazisty. W stylu puppy eyes makijaż mogą robić osoby, które mają niewielkie oczy – taki wygląd optycznie je zaokrągli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *