6 najczęstszych błędów w pielęgnacji skóry. Czego bezwzględnie unikać?

Każdy z nas ma swoją rutynową pielęgnację skóry, ale okazuje się, ze nie zawsze jest ona dla nas korzystna. Być może nieświadomie pogarszamy kondycję skóry, zamiast ją wspierać. Poznaj najczęstsze błędy w pielęgnacji skóry. 

6 błędów, które najczęściej popełniamy w pielęgnacji skóry:

1. Zapominanie o szyi i dekolcie

To bardzo częsty błąd. Nie tylko nie tonizujemy tej części ciała, ale też nie robimy demakijażu szyi, a na niej również często ląduje podkład. Ponadto  nie oczyszczamy jej prawidłowo i praktycznie nigdy nie nakładamy kremu do twarzy, co w późniejszym czasie prowadzi do pojawienia się zmarszczek, utraty jędrności i przebarwień.

2. Za częste złuszczanie skóry

Oczywiście wiemy, ze oczyszczanie jest ważne, dlatego niektórzy podchodzą do sprawy zbyt gorliwie. Złuszczanie pozwala usunąć wiele niedoskonałości, z którymi nie poradzimy sobie innymi metodami, daje efekt wygładzenia, oczyszczenia porów oraz wyrównania kolorytu, ale za częste złuszczanie prowadzi do podrażnień i sprawia, że skóra częściej staje się podrażniona i pełna niedoskonałości. Peeling do twarzy wystarczy robić raz w tygodniu.

3. Nieprawidłowa aplikacja kosmetyków

Odpowiednio dobrany produkt, to tylko połowa sukcesu. Zaleca się także, aby stosować produkty zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Tymczasem często przesadzamy ze zbyt intensywną aplikacją serum lub skondensowanej esencji. Pamiętaj, że to mocno  stężone produkty, które po pierwsze należy stosować z umiarem, a po drugie należy używać ich w połączeniu  z kremem. Ważne jest też to, by  lżejsze produkty, nakładać zawsze pod krem, dzięki czemu zapobiegniemy ich odparowywaniu.

4. Wysuszanie skóry tłustej

Nawilżanie to podstawa, w pielęgnacji każdej skóry. Brak nawilżenie działa na dwa sposoby: mocno wysusza i podrażnia skórę suchą, lub jeszcze mocniej przetłuszcza skórę tłustą. To dlatego, że skóra z obawy przed utratą bariery lipidowej, nasila produkcję sebum. To błędne koło pielęgnacji, które nie przynosi nic dobrego. Do cery tłustej wybieraj lekkie żele pielęgnujące, które nawilżają, ale nie tworzą tłustej warstwy an skórze.

5. Brudny ręcznik

To bardzo często  spotykany błąd. Wiele osób nie stosuje np. osobnego ręcznika do twarzy i wyciera buzię ręcznikiem do ciała. Ważna jest też częsta wymiana takiego ręcznika, ponieważ bakterie i mikroby namnażają się na nim w ciągu 4 dni i powodują infekcje, stany zapalne i kłopoty z cerą. W tak wilgotnych pomieszczeniach jak łazienka mnożą się w ogromnych ilościach, Idealnym sposobem jest stosowanie do twarzy papierowych ręczników.

6. Źle wykonany demakijaż skóry

To zdarza się każdemu: źle wykonany wieczorny demakijaż, który traktujemy po macoszemu, ponieważ jesteśmy np, śpiące czy zmęczone. Dlatego jest on robiony szybko i niedokładnie, a często także zbyt mocno i szybko pocieramy skórę, zwłaszcza w okolicy oczu. To prowadzi do podrażnień, uszkodzeń i rozciągania się delikatnej skóry, a w efekcie do szybszego powstawania zmarszczek.

Wykonując demakijaż, warto przytrzymać wacik nasączony płynem przez kilka sekund na oku: makijaż sam się rozpuści, a ty z łatwością zetrzesz go ze skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *