Skóra rąk musi codziennie wiele znosić, dlatego warto umiejętnie ją pielęgnować. Ważne jest nawilżanie i ochrona skóry na dłoniach, ale żeby była skuteczna, warto też usuwać martwy naskórek za pomocą peelingu do rąk. Poznajcie rodzaje peelingów do skóry dłoni i sposoby ich stosowania.
Peeling do rąk to kosmetyk często pomijany w codziennej pielęgnacji skóry, który okazuje się niezbędny, kiedy mamy problem ze spierzchniętymi, suchymi, zniszczonymi dłońmi. Zanim sięgniemy po dobry, bogaty krem do rąk, warto zrobić dłoniom odświeżający zabieg w postaci peelingu.
Peeling do skóry dłoni – efekty stosowania
Jak każdy zabieg mający na celu odświeżenie skóry, także peeling dłoni ma na celu pozbycie się martwego naskórka, a w efekcie – ułatwienie kremom i maseczkom do rąk wnikanie w głąb skóry. Wtedy aktywne składniki preparatów do pielęgnacji skóry dłoni działają znacznie lepiej. Trzeba pamiętać, że to właśnie ręce są najbardziej narażone na szkodliwe działanie zmian temperatury, środków chemicznych czy mechaniczne uszkodzenia, a w dobie pandemii nie pomaga im częste mycie i używanie żeli antybakteryjnych. Dlatego skóra dłoni starzeje się niezwykle szybko i trzeba właściwie o nią dbać.
Obecnie na rynku kosmetycznym jest wiele peelingów do rąk. Te enzymatyczne wystarczy zostawić na skórze na kilka minut. Te mechaniczne warto dokładnie wmasować, a przy okazji wykonać prosty masaż, który poprawi krążenie krwi.
Peeling do rąk – jak go stosować?
Przy użyciu kosmetyków mających na celu mechaniczne pozbycie się martwego naskórka warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim – należy zachować umiar! Peeling stosujemy dwa razy w tygodniu – to absolutnie wystarczy, by właściwie odnowić skórę dłoni. Przy peelingach zawierających cząsteczki ścierne trzeba uważać, by nie pocierać dłoni za mocno, bo można nabawić się mikrouszkodzeń. Peeling stosujemy tylko wtedy, gdy skóra dłoni nie jest nadmiernie popękana, nie ma ran czy uszkodzeń. Wszelkie zadrapania i ubytki skóry trzeba najpierw wyleczyć, a jeśli są poważne, to warto udać się do dermatologa.
Domowy peeling do rąk – jak go zrobić?
Aby samodzielnie wykonać preparat do peelingu skóry dłoni, wystarczy wykorzystać produkty, które znajdziemy w każdej kuchni. Potrzebne będą trzy kluczowe składniki, które będą pełniły w domowym kosmetyku odpowiednie funkcje: ścieranie naskórka, nawilżanie, odżywianie. Będzie to po pierwsze jakiś produkt o dużych drobinkach – na przykład sól, cukier, płatki owsiane czy mielona kawa. Drugi składnik ma odżywiać, więc postawmy na naturalne oleje i olejki oraz produkty na bazie mleka, na przykład oliwę z oliwek, olej kokosowy czy śmietanę. Trzeci element peelingu DIY to produkt zawierający substancje aktywne. Warto zastosować na przykład sok wyciśnięty z cytrusów, który zawiera witaminę C (ale nie wtedy, gdy mamy spękane dłonie, bo będzie szczypało), miód, awokado.
Dodaj komentarz