Witamina A – powAżna pielęgnacja anti aging

Gdy dostrzegasz na twarzy pierwsze objawy starzenia, sytuacja robi się poważna. Wiemy, że szukasz w kosmetycznych nowinkach super innowacyjnego remedium na zmarszczki. Jak zachować młody wygląd na dłużej? Być może sekret kryje się tam, gdzie go nie szukasz. Czy wiesz, jak wiele w dziedzinie zmarszczek potrafi zdziałać niepozorna witamina A? Sprawdź, jak działa na skórę i dlaczego wciąż jest bezkonkurencyjna w odmładzaniu skóry!

Witamina A, czyli retinol – poznaj kurację odmładzającą najlepiej!

Witamina A od lat jest bezkonkurencyjna odmładzaniu, Pierwsze zmarszczki? Przebarwienia? Zwiotczenie skóry? Czy wiesz, ze retinol rozprawi się nawet z trądzikiem i to nie tylko u dorosłych?

Retinol i jego pochodne to grupa związków, które są rozpuszczalne w tłuszczach. Jest to ważna informacja – te związki mają bowiem możliwość przenikania przez warstwę rogową naskórka i docierania dalej, wgłąb skóry, gdzie aktywnie wspierają procesy odnowy, przyczyniają się do zwiększenia ilości kolagenu i elastyny w komórkach. Co więcej – arówno retinol, jak i jego pochodne działają doskonale już w niewielkich stężeniach.

Witamina A- dlaczego niektórzy są dla niej surowi?

Czy wiesz, że retinol cieszy się złą sławą? Przez lata powstało wiele niepochlebnych opinii na jego temat. Większość jest nieprawdziwa lub krzywdząca. Witamina A jest była i będzie najdoskonalszą kuracją odmładzającą.
A co z krzywdzącymi plotkami? Okazuje się, że one nie odbiegają od prawdy. Po prostu rzecz się tyczy jedynie pochodnej witaminy A, czyli retinolu. Tymczasem pod nazwą “witamina A” kryje się wiele różnych jej form, które mają różny wpływ na skórę.
Przyjrzyjmy się najpowszechniejszym odmianom retinolu.

FORMY WITAMINY A

1. Czysty retinol

Dość niestabilna postać witaminy A. To retinol, który nie dociera do skór w takich ilościach, jakich byśmy chcieli. W skórze przekształca się w kwas retinowy. Retinol spłyca zmarszczki i doskonale ujędrnia skórę, czyniąc ją gładką i zregenerowaną.

2. Estry retinolu czyli retiny palmitate, retinyl acetate

Określane jako niezbyt mocne formy retinolu, które nazywane są jako pro-retinol. Działają wolniej, ale cierpliwe i systematyczne stosowanie sprzyja złagodzeniu stanów zapalnych skóry i trądziku oraz zapobiega rogowaceniu naskórka.

3. Stabilna postać retinolu, czyli hydrogenated retinol

Ten retinol jest zalecany przede wszystkim do złagodzenia ostrych form trądziku. Jest też idealny w pielęgnacji cery wrażliwej, nie wywołuje podrażnień i doskonale dba o skórę, która wymaga odnowy, rewitalizacji i rozjaśnienia przebarwień posłonecznych.

4. Retinoid czyli hydroxypinacolone retinoate

Najnowsza, bardzo stabilna postać witaminy A, która najskuteczniej regeneruje skore, odmładza i spłyca zmarszczki, ta witamina jest najdroższa, często stosowana w serum, jest też bezpieczna, ponieważ nie podrażnia skóry i nie powoduje przebarwień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *