Bez zacięć i suchej skóry. Jak golić się maszynką?

Każda kobieta wie, jak trudno jest ogolić się maszynką tak, żeby nie podrażnić skóry. Zadrapania, zacięcia i suchość to największe bolączki. Sprawdź, jak sobie z nimi poradzić i jak przygotować skórę na golenie. To wcale nie jest takie trudne!

Ile razy zdarzyło ci się skończyć z poranionymi nogami albo zaczerwienioną skórą po pachami po goleniu? Na pewno zbyt wiele! Stosowanie maszynki do golenia to jeden z najbardziej popularnych sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia, mimo tego, że najtrudniejszy i najczęściej kończący się podrażnieniami. Czas to zmienić i sprawdzić, jak golić się maszynką bez podrażnień. To da się zrobić, ale trzeba poznać kilka ważnych zasad.

Podstawa to dobra maszynka do golenia

Nie chodzi o markę, model, ani nawet o ilość ostrzy. Dobra maszynka do golenia to przede wszystkim taka, która jest ostra. Nie bez powodu jednorazówki to przeznaczone (jak wskazuje ich nazwa) do jednego użycia – ich ostrza nie są przystosowane do wielokrotnego stosowania, ponieważ szybko się tępią. A tępa maszynka to gwarancja podrażnień, bo nie będzie dawała sobie rady z włoskami i trzeba będzie przeciągać nią po skórze wiele razy, dociskając mocniej i ścierając wierzchnią warstwę naskórka. Podstawą są więc narzędzia, a w tym przypadku jest to maszynka do golenia o odpowiednio ostrych ostrzach.

Przygotuj skórę na golenie. Jak to zrobić?

Kolejna ważna rzecz to przygotowanie skóry na usuwanie zbędnego owłosienia. Można to zrobić na wiele sposób, ale warto w ogóle wiedzieć, żeby to robić. Najgorszy błąd to golenie suchej skóry, cienkiej, matowej i szorstkiej jak papier. Wówczas najłatwiej o podrażnienia. Co można zrobić, żeby tego uniknąć? Odpowiednie przygotowanie skóry na golenie obejmuje m.in.

  • picie minimum 1,5 litra wody dziennie,
  • stosowanie nawilżającego balsamu do ciała po każdej kąpieli,
  • regularnie robienie peelingów skóry,
  • a także olejowanie ciała naturalnymi olejkami.

Jeśli golisz, nie rób tego samą maszynką!

Nawet najlepiej nawilżona i odżywiona skóra może być podrażniona po goleniu, jeśli będziemy robić to samą maszynką. Nie jest to najlepszy pomysł, zwłaszcza że dostępne są specjalne kremy do golenia, dzięki którym ostrza mają lepszy poślizg i ścinają włoski, nie raniąc przy tym skóry. Jeśli nie mamy pod ręką kremu do golenia, są też inne sposoby na zmniejszenie podrażnień po goleniu np. golenie na odżywkę do włosów lub olejek, który mają podobne działanie co dedykowany krem. Ważne, aby skóra była miękka i ostrze sunęło po niej z łatwością – wówczas golenie maszynką nie zostawi za sobą takich zniszczeń.

To ważne: technika golenia maszynką

Bardzo często podrażnienia po goleniu to efekt niewłaściwego sposobu używania maszynki do golenia. Robimy to za szybko, zbyt nerwowo, pod niewłaściwym kątem. W ten sposób najłatwiej o niechciane zacięcie albo zaczerwieniony ślad po ostrzu. O czym należy pamiętać?

  1. Golimy się zawsze pod włos, bo daje to lepsze efekty.
  2. Maszynki nie wolno trzymać pod kątem 90 st. do skóry.
  3. Maszynka powinna niezbyt mocno przylegać do skóry.
  4. Przesuwamy ją po skórze delikatnym, wolnym ruchem.
  5. Lepszy jeden wolny, dokładny ruch niż kilka chaotycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *