Cienki włos pod lupą. Jak dbać o delikatne kosmyki zimą?

Często mamy cienkie i przez to osłabione włosy. Na domiar złego zimą ich stan zazwyczaj pogarsza się, bo narażone są na działanie dużo większej liczby szkodliwych czynników, chociażby mrozu. Jak dbać o cienkie włosy zimą? Czego potrzeba im do wzmocnienia? To wcale nie wiedza tajemna. Dowiedz się więcej na ten temat już teraz.

Problem zaczyna się jesienią. Właśnie wtedy nasze włosy zaczynają osłabiać się i dużo bardziej wypadać. Wszystko to związane jest ze zbliżającym się przesileniem grudniowym. Może się wydawać, że położenie słońca względem ziemi nie ma zbyt wiele wspólnego ze stanem naszych włosów. Niestety w okresach przesilenia nasz organizm jest dużo bardziej osłabiony i przygotowuje się na nadchodzącą zimę. Odbija się to także na kondycji naszych włosów.

Poznaj swoje cienkie włosy

Nasze włosy mogą się różnić pod wieloma względami. Zazwyczaj mówimy o różnicy kolorów, długości i struktury. Niektóre kobiety mają proste włosy, inne z dumą noszą afro. Często mówi się też o objętości włosów, która jest mniejsza lub większa. Na objętość włosów wpływa m.in. ich ilość, uniesienie u nasady i skręt, ale również grubość.

Cienkie włosy są rzadkie, zazwyczaj słabiej ukorzenione w mieszku włosowym i dużo delikatniejsze. Wymagają specjalnej pielęgnacji, która zapewni wzmocnienie ich naturalnej bariery ochronnej, odżywienie i stymulację wzrostu wzdłuż i wszerz. Co możesz zrobić?

  • Skup się na skórze głowy!
    Stan łodygi włosa zależy od tego, w jakiej kondycji jest skóra głowy. To w niej znajdują się cebulki, z których wyrastają włosy. Na niewiele zda się nakładanie wielu odżywek i olejków do włosów na ich długość, bo łodyga jest martwą częścią. Dużo efektywniejsze będzie skupienie się na wzmocnieniu żywych cebulek.
  • Jedz regularnie i zdrowo!
    Walka o piękne i grube włosy musi zacząć się od środka. Pielęgnacja cienki włosów to przede wszystkim skupienie się na dostarczeniu im niezbędnych składników odżywczych. Zanim sięgniemy po kosmetyki, warto wprowadzić do swojej diety zdrowe produkty. Pomocna w określeniu, czego brakuje naszym włosom, jest analiza pierwiastkowa włosów.
  • Polub się z wcierkami!
    Sama odżywka do włosów nie pomoże zagęścić włosów, bo działa tylko powierzchownie. Najlepszy kosmetyk do cienkich włosów to wcierka. Można powiedzieć, że jest to coś w stylu odżywki do skóry głowy. Produkt należy regularnie wcierać w skórę głowy. Wcierki zawierają dużo cennych składników, a masaż głowy dodatkowo wzmacnia ich działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *