Derma roller – wyrolowane zmarszczki, gładka skóra

W naszych kosmetyczkach coraz częściej goszczą derma rollery do twarzy, czyli urządzenia do domowej mezoterapii mikroigłowej. Zabieg odmładzający przy użyciu derma rollera to jeden ze skuteczniejszych sposobów na pozbycie się zmarszczek, blizn po trądziku, sińców i przebarwień. Co trzeba wiedzieć o mezoterapii derma rollerem, aby nie bać się tego zabiegu?

Na czym polega mikronakłuwanie?

Derma roller to wałek z cienkimi igłami – do domowych zabiegów na twarz stosuje się zazwyczaj igły nie dłuższe niż 0,25 mm. Rolowanie takim urządzeniem sprawia, że warstwa rogowa naskórka zostaje nakłuta tworząc gęstą sieć mikrokanalików, które ułatwiają dostęp kosmetyków pielęgnacyjnych do głębszych warstw skóry. Kanaliki zamykają się najpóźniej w ciągu godziny.

Oprócz zwiększenie wchłanialności składników aktywnych z kosmetyków derma roller ma dodatkowe właściwości. Zaburzenie zewnętrznej warstwy naskórka wywołuje niegroźny stan zapalny, który pobudza skórę do uwalniania i aktywności fibroblastów, a w konsekwencji do produkcji kolagenu bardzo wysokiej jakości.

Jakie efekty przynosi stosowanie derma rollera?

Regularne wykonywanie zabiegu mezoterapii mikroigłowej w domu (średnio co 2 tygodnie) odpowiednio zadbanym derma rollerem może dać zaskakujące efekty. Zazwyczaj po kilku miesiącach stosowania (u jednych efekty zauważalne są szybciej, a u innych wolniej) derma roller sprawia, że:

  • blizny (np. potrądzikowe) zostają spłycone i ujednolicone,
  • preparaty na rozszerzone pory działają skuteczniej,
  • rozstępy zostają zmniejszone i rozjaśnione,
  • przebarwienia (nawet ciemne plamy) znikają,
  • skóra zostaje rozświetlona i ujędrniona,
  • zmarszczki spłycają się i w efekcie znikają.

O czym trzeba pamiętać stosując derma roller na twarz?

Korzystanie z derma rollerów nie jest trudne, ale warto posiadać podstawową wiedzę, aby sobie nie zrobić krzywdy, bo np. zbyt często wykonywany zabieg może uszkodzić skórę. Przed samym zabiegiem mikronakłuwania warto położyć na skórę serum, olejek lub krem. Co najlepiej nadaje się pod rolkę derma rollera? Preparaty bez barwników, bez substancji szkodliwych, o bardzo delikatnej formule zawierające m.in. kwas hialuronowy, kolagen, witaminę C, koenzym Q10, ekstrakty z alg, panthenol, witaminę E itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *