Jak dbać o włosy problematyczne?

Włosy suche

Włosy przy niskiej temperaturze tracą swój naturalny poziom nawilżenia. Podobnie na włosy działają wysoka temperatura, promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia. Włosy przesuszają się, są łamliwe i trudne do ułożenia, stają się cienkie i osłabione. Na głowie powstaje tzw. siano. Kiedy włosy i skora głowy tracą wodę, zanika w nich również keratyna, a łuski włosowe otwierają się. Jedynym ratunkiem dla suchych włosów są nawilżające kosmetyki. Głowę myj specjalnym szamponem; jego działanie wzmacniaj maseczkami regenerującymi zniszczone włosy. Jak używać maseczek? Rozetrzyj kosmetyk w dłoniach i wetrzyj we włosy; głowę zawiń ręcznikiem – ciepło spowoduje, że maseczka będzie lepiej działać. Po każdym umyciu głowy, nakładaj na włosy olejek arganowy lub migdałowy. Unikaj lakierów i pianek z dodatkiem alkoholu; nie stosuj prostownicy, lokówki i suszarki.

Włosy bez objętości

Suche lub przetłuszczające się włosy mogą być pozbawione objętości. Specjalistyczna pielęgnacja to podstawa. Wybieraj te kosmetyki, które maja niewiele barwników i konserwantów. Szampony dodające objętości posiadają składniki zmiękczające, które ułatwiają modelowanie fryzury.

Włosy przetłuszczające się

Zazwyczaj włosy przetłuszczają się u nasady, przy skórze głowy. Włosy myj letnią wodą; używaj małej ilości szamponu oczyszczającego (zmyje nadmiar sebum i usunie zanieczyszczenia). Stosuj ziołowe płukanki lub kosmetyki z ekstraktami roślinnymi, np. z pokrzywy, skrzypu, czarnej rzepy. Jeżeli chcesz przedłużyć świeżość swojej fryzury, zastosuj suchy szampon. Spryskaj nim włosy u nasady głowy i rozczesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *