Jak klimatyzacja działa na skórę? Piękna skóra w biurze

Po długiej zimie każdy wypatruje pierwszych promieni słońca ‒ wtedy z radością zrzucamy puchowe kurtki, wełniane szaliki i czapki z pomponem oraz wyjmujemy z dna szafy letnie sukienki, sandały i okulary przeciwsłoneczne. Już po kilku upalnych dniach, zmęczone żarem, szukamy sposobów na ochłodzenie się. Jaka jest nasza pierwsza myśl? Klimatyzacja. Owszem, zimny nawiew przynosi szybką ulgę, ale może być niezdrowy dla skóry. Jak klimatyzacja działa na skórę i jak ją zregenerować po klimatyzacji?

Jak klimatyzacja działa na skórę?

Pod wpływem klimatyzacji skóra staje się przesuszona, ponieważ suche powietrze niszczy jej płaszcz hydro-lipidowy i tym samym przyspiesza wyparowywanie z niej wody. W konsekwencji dochodzi do łuszczenia naskórka, pierzchnięcia ust i powstawania zmarszczek. Ponadto uszkodzona warstwa ochronna skóry nie zabezpiecza jej przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenia, smog czy chorobotwórcze drobnoustroje z nieczyszczonych klimatyzatorów. Wtedy może dochodzić do świądu skóry i rozwoju stanów zapalnych. Częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach najbardziej zagraża kobietom o cerze wrażliwej, naczynkowej, trądzikowej i atopowej. Nie oznacza to oczywiście, że ta grupa pań może chłodzić się wyłącznie poprzez włożenie głowy do zamrażarki. Wobec tego jak zregenerować skórę po klimatyzacji?

Jak zregenerować skórę po klimatyzacji?

Skórę, która pod wpływem klimatyzacji uległa przesuszeniu, należy regenerować poprzez nawilżanie. Efekt nawilżenia pomogą nam uzyskać kosmetyki o takim działaniu, to znaczy:

  • Woda termalna
    To bardzo pożyteczny preparat, który nie tylko nawilża skórę, lecz także błyskawicznie schładza ją i orzeźwia. Zawiera składniki aktywne o działaniu łagodzącym i odżywczym, dlatego warto go stosować regularnie co kilka godzin. Pamiętajmy, żeby po spryskaniu twarzy wodą termalną usunąć z niej nadmiar preparatu; w tym celu wystarczy użyć zwykłej chusteczki. W przeciwnym razie skóra może ulec przesuszeniu.
  • Krem z kwasem hialuronowym
    Najtrafniejszym wyborem będzie kosmetyk bogaty w dwupostaciowy kwas hialuronowy. Wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy pozostawia na naskórku warstwę ochronną, która zabezpiecza go przed utratą wody, a małocząsteczkowy kwas hialuronowy wnika do skóry i nawadnia ją.
  • Maska kolagenowa
    Ten kosmetyk sprawdzi się wieczorem, ponieważ w nocy skóra najlepiej się regeneruje. Maska kolagenowa nawilży naskórek, odpręży skórę i odbuduje jej uszkodzony płaszcz hydro-lipidowy.

Działanie kosmetyków wspierają zabiegi estetyczne. W przypadku przesuszenia skóry najlepiej sprawdzi się mezoterapia, ponieważ nie tylko nawilży cerę, lecz także wygładzi ją i rozjaśni.

Jak zregenerować tłustą skórę po klimatyzacji?

Kobiety o tłustej cerze, które przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach, mają większy problem, ponieważ w ich przypadku wysuszona skóra zareaguje wzmożonym łojotokiem. Z tego powodu tłustej skóry nie należy dodatkowo wysuszać ani matowić; przeciwnie: ten rodzaj cery potrzebuje kosmetyków nawadniających i regulujących produkcję łoju. Takie właściwości ma kwas salicylowy lub migdałowy i to właśnie ich należy szukać w preparatach przeznaczonych do skóry tłustej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *