Przed użyciem danego kosmetyku, dobrze jest znać podstawowe informacje dotyczące choćby jego składu, ale także poprawnego stosowania i efektów, jakie daje. Czasem nasz kontakt z produktem jest instynktowny, gdyż nie zagłębiamy się w szczegóły umieszczone na etykiecie. Mimo wszystko powinniśmy znać potrzeby naszej cery i we właściwy sposób na nie odpowiadać. Pora rozprawić się z błędami w pielęgnacji twarzy maseczką, tak aby zdobyta wiedza, mogła pomóc nam we właściwym użytkowaniu.
Obficie czy skąpo? Nakładanie maseczki na twarz
Zdarza się, że ciężko jest wyczuć, w jakim stopniu powinniśmy zastosować kosmetyk, tak aby przyniósł efekty, ale także by nam nie zaszkodził. W przypadku maseczki do twarzy typu peel-off najlepiej rozprowadzić na twarzy cienką warstwę produktu. Jeśli chodzi o naturalne maseczki wykonane domowymi sposobami, dobrze, aby na naszej twarzy znalazło się jak najwięcej kosmetyku. Zazwyczaj warto nakładać maseczki orientacyjnie, wyciskając z tubki trochę produktu na palce, po to, by rozprowadzić je po kolei na wszystkich obszarach naszej twarzy.
Przygotowanie twarzy do rozprowadzenia maseczki
Zanim przystąpimy do nałożenia produktu, musimy pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu skóry. Najpierw należy wykonać dokładny demakijaż oraz pozbyć się zanieczyszczeń i pozostałości po takich kosmetykach jak olejki czy też kremy. Warto również przemyć twarz żelem i wodą i dobrze ją osuszyć. Dzięki tym czynnościom maseczka będzie mogła działać na cerę bez przeszkód.
Jak długo produkt powinien pozostać na twarzy?
To ile powinniśmy trzymać maseczkę na twarzy, zależy zwykle od jej specyfiki. Przeważnie naszym zadaniem jest zmieszczenie się w przedziale od 10 do 15 minut. Będzie to optymalny czas na to, aby odżywić, nawilżyć bądź głęboko oczyścić naszą skórę. Zanim przystąpimy do nałożenia produktu, warto sprawdzić w instrukcji, czy dysponujemy wystarczającą ilością wolnego czasu, na to, aby pozwolić sobie na tego typu pielęgnację.
Jak często stosować maseczki?
Niektóre maseczki można nakładać nawet codziennie. Jest to możliwe przy kosmetykach wyprodukowanych z myślą o dostarczeniu skórze odpowiedniego nawilżenia. Mimo wszystko w większości przypadków nie powinniśmy używać maseczek częściej niż 1 lub 2 razy w tygodniu. Gdy pielęgnacja jest zbyt intensywna, mogą pojawić się problemy z regeneracją skóry i podrażnieniami.
Gdzie trzymać maseczkę?
Przechowywanie kosmetyków, nie pozostaje bez wpływu na ich działanie. Maseczki to produkt, który zwykle musi mieć w naszym domu ciemne, suche i czyste miejsce. Ochrona przed wilgocią oraz przed działaniem promieni słonecznych sprawi, że dany specyfik będzie dla nas bezpieczny i skuteczny. Niektóre maseczki w tubce, po otwarciu muszą znaleźć się w lodówce. Pamiętajmy także o tym, że zakupione kosmetyki powinny być zużytkowane w ciągu czasu określonego na etykiecie. Jak się okazuje, właściwe stosowanie maseczek wcale nie musi być trudne, należy mieć na uwadze kilka podstawowych zasad, które znacznie ułatwiają funkcjonowanie w świecie pielęgnacji.