Jak pozbyć się cellulitu wodnego? Mamy 4 domowe sposoby!

Cellulit jest problemem, z którym boryka się większość z nas. Nie wszystkie jednak wiemy, że cellulit ma różne oblicza. Najpowszechniejszym jest cellulit wodny, który ma związek z nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie. Pocieszająca jest informacja, że zdecydowanie łatwiej jest się go pozbyć, niż cellulitu tłuszczowego. W tym wpisie przedstawiamy 4 domowe, sprawdzone sposoby jak pozbyć się cellulitu wodnego. 

Na początek warto zastanowić się, jakie są najczęstsze przyczyny cellulitu wodnego. Jeśli będziemy wiedzieć, jaka jest przyczyna pofałdowanej skóry na udach, pośladkach i brzuchu, to łatwiej będzie nam ją wyeliminować. 

Najczęstsze przyczyny cellulitu wodnego: 

  • siedzący tryb życia
  • brak ruchu
  • nieodpowiednio zbilansowana dieta (nadmiar soli)
  • używki (papierosy, alkohol, kofeina)
  • zaburzenia hormonalne
  • zaburzenia układu krążenia

Czasem nie jesteśmy pewne, z jakim cellulitem mamy do czynienia: wodnym, czy tłuszczowym. Cellulit tłuszczowy dopada przede wszystkim osoby, które borykają się z nadwagą, bądź w krótkim okresie czasu znacząco przybrały na wadze. Cellulit wodny natomiast nie ma związku z wagą ciała, w związku z czym jest powszechniejszy. Gdy złapiemy palcami za jedną fałdę skóry i ściskając ją poczujemy ból, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z cellulitem wodnym.

4 Domowe sposoby na cellulit wodny 

1 Domowy sposób na cellulit wodny – woda

Najlepszym lekarstwem na gromadzenie się wody w organizmie jest…woda! Powinno się pić minimum 2 litry wody codziennie. Jeśli ciężko przychodzi Ci picie samej wody, dodawaj do niej plasterki cytryny bądź mięty. Jest to najtańszy, najskuteczniejszy i najłatwiejszy sposób na pozbycie się cellulitu. Pamiętajmy, że picie 2 litrów wody w ciągu dnia nie tylko wspomoże naszą walkę z cellulitem, ale także poprawi kondycję naszej skóry i przyspieszy metabolizm.

2 Domowy sposób na cellulit wodny – ruch 

Jako że jedną z przyczyn cellulitu jest siedzący tryb życia, to sposobem na przezwyciężenie go będzie ruch. Każda aktywność ruchowa korzystnie wpłynie na nasz organizm. Interwały i trening cardio dadzą najlepsze efekty przy walce z cellulitem. Niemniej jednak nawet 30-minutowy spacer każdego dnia pomoże zwalczyć cellulit. Wycieczki rowerowe, pływanie, czy jazda na rolkach również są świetnym rozwiązaniem! Pamiętajcie: w zdrowym ciele, zdrowy duch.

3 Domowy sposób na cellulit wodny – zbilansowana dieta 

Cellulit bardzo często jest skutkiem nieodpowiedniej diety. Dlatego dla własnego zdrowia i pięknego wyglądu powinnyśmy odstawić wszelkie używki. Oprócz tego powinno się jak najrzadziej sięgać po żywność przetworzoną, zawierająca dużą ilość soli (fast food, mięso, słodycze, białe pieczywo), zamiast tergo wybierajmy produkty pełnowartościowe, bogate w kwasy tłuszczowe i minerały. Takimi produktami są rośliny strączkowe, warzywa, produkty zbożowe, owoce, ryby, orzechy. Pełnowartościowe produkty zdecydowanie zmniejszą widoczność cellulitu, a także będą zapobiegać jego powstawaniu. 

4 Domowy sposób na cellulit wodny – masaże 

Ostatni sposób działa najbardziej bezpośrednio na cellulit. Tym sposobem są masaże. Do wyboru mamy:

  • masaż chińską bańką
  • szczotkowanie ciała na sucho
  • peeling kawowy

Każdy z wymienionych jest tak samo dobry i dzięki regularności pomoże nam zupełnie zwalczyć cellulit wodny. Działają one na zasadzie nacisku na skórę i rozbiciu tkanki tłuszczowej. Masaże wygładzają cellulit, ujędrniając jednocześnie skórę. Pierwsze efekty masaży widoczne są już po około dwóch tygodniach codziennego masowania. Niemniej jednak dobrze jest wdrożyć masaże w rutynę pielęgnacyjną i wykonywać je np.: raz na tydzień, a skutecznie zapobiegniemy powstaniu cellulitu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *