Krzaczaste brwi — co z nimi zrobić? Podpowiadamy jak pielęgnować włoski

Zmagasz się ze zbyt grubymi i wyrazistymi brwiami? A może wciąż dokuczają Ci niesforne włoski? Pora dowiedzieć się jak zadbać o wygląd w zgodzie z konkretnymi zasadami.

Dlaczego lepiej nie podcinać brwi nożyczkami?

Gdy coś nam przeszkadza, odruchowo chcemy chwycić za nożyczki, by pozbyć się problemu. Jednak jeśli chodzi o nasze brwi, powinniśmy wstrzymać się z takim działaniem, gdyż ten sposób może okazać się niewłaściwy. Zawsze istnieje ryzyko powstania nieestetycznych ubytków w łuku. Innym powód do zmartwień dotyczy faktu, iż włoski mogą odrosnąć w niekontrolowany sposób, przez co będą jeszcze trudniejsze do ujarzmienia. Jeśli już jednak zdecydujemy się na podcięcie, najpierw powinniśmy zaczesać brwi do góry, tak aby poprawnie ocenić ich długość.

Pamiętaj o tym przy wyrywaniu brwi pęsetą

W przypadku gdy poniżej linii naszych brwi pojawiają się „zagubione” włoski, które nie tworzą łuku, wskazane jest, aby użyć pęsety. Zdarza się jednak, że z mocnych, wyrazistych brwi, robimy cienkie i niedopasowane linie. Jeśli chcemy, aby nasze brwi wyglądały naturalnie, powinniśmy skupić się na włoskach znajdujących się poniżej linii, gdyż zbytnie ubytki w górnej partii mogą źle wyglądać. Ważne jest również kontrolowanie wyglądu na bieżąco, tak aby nasze brwi nie różniły się zbytnio od siebie. Zanim przystąpimy do wyrywania, musimy upewnić się, że zarówno nasza twarz, jak i narzędzie są odpowiednio oczyszczone. Należy także wybrać ostro i cienko zakończoną pęsetę, która pomoże usunąć włoski wraz z cebulkami.

Nie musisz pozbywać się włosków — wystarczy ten kosmetyk

W sytuacji, w której nie chcemy usuwać włosków, możemy zdecydować się na wybór żelu do brwi. Ten niezwykły kosmetyk występuje w wersji transparentnej lub w kolorze, który będzie pasował do naszej twarzy. Dzięki produktowi możemy modelować kształt naszych brwi, dostosowując je do ideału, który chcemy osiągnąć. Wygodny aplikator sprawia, że cały proces przebiega intuicyjnie, a niesforne włoski znajdują swoje miejsce. Czasem jednak sam żel nie wystarcza, dlatego też, jeśli mimo domowych zabiegów, nadal mamy problem ze zbyt bujnymi brwiami, powinniśmy rozważyć wizytę u kosmetyczki.