Jak dobrać makijaż ust do kolorytu cery?

Makijaż ust jest bardzo ważny w odniesieniu do całości wizerunku. Jednak żeby idealnie pasował do każdej z nas, odcień szminki powinien być dopasowany do kolorytu cery. Sprawdź, jak to zrobić, aby poczuć się ładnie i modnie.

Wybieramy najlepszą szminkę

W drogerii znajdziesz mnóstwo kosmetyków do makijażu ust: szminek, błyszczyków, lakierów, pomadek i barwiących balsamów. Są także różne wykończenia: mat, półmat, połysk, satyna, perłowe i metaliczne. I oczywiście niezliczone ilości odcieni, które dobieramy do kolorytu cery. Zastosowanie zbyt ciepłego lub zimnego odcieniu kosmetyku może spowodować niekorzystne rezultaty.

Jak więc dobrać kolor szminki do karnacji? Spójrz na żyłki znajdujące się na twojej twarzy lub dłoniach. Jeżeli mają zielonkawy kolor, to masz ciepłą karnację, a jeśli są niebieskawe, to twoja skóra ma chłodny odcień. Równie dobrze możesz mieć neutralną karnację – wtedy zimne i ciepłe kolory będą do ciebie pasować.

Przy wyborze szminki pod uwagę należy wziąć również rozmiar ust. I tu liczy się ta zasada: to, co ciemne, pomniejsza, a to, co jasne, powiększa. Z tego powodu szminki w ciemnych kolorach mogą stosować dziewczyny o pełnych ustach. Na jasne kolory mogą zdecydować się kobiety z wąskimi ustami.

Jak dobrać szminkę do kolorytu cery?

  • Do bardzo jasnej cery najlepsze będą szminki w intensywnych i nasyconych odcieniach, ale niezbyt mocnych. Unikaj zaś barw żółtych i bardzo jasnych, przez które twoja cera straci blask i świeżość. Pamiętaj, że jasne odcienie szminek będą niewidoczne na jasnej cerze.
  • Skóra w odcieniach pośrednich będzie dobrze wyglądała… w każdej szmince. Ważne jest jednak dopasowanie szminki do własnej tonacji kolorystycznej. Pamiętaj też, żeby nie przesadzić z intensywnością kosmetyku lub jej brakiem.
  • Cera oliwkowa najładniej będzie wyglądała w odcieniach neutralnych, umieszczonych pomiędzy chłodnymi a ciepłymi odcieniami. Jeżeli masz właśnie taką skórę, to przy wyborze pomadki kieruj się kolorami ubrań i nastrojem.
  • Do ciemnej cery idealnie będą pasować szminki w intensywnych kolorach. Na twoich ustach będą wyglądać bardzo korzystnie, nawet w bardzo ciemnych odcieniach. Unikaj kolorowych i jasnych pomadek, w których możesz wyglądać po prostu śmiesznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *