Najlepsze akcesoria do zdobienia paznokci – przegląd

Efektowne paznokcie i piękne wzory możesz uzyskać w domu, nie zawsze wymaga to wizyty w gabinecie kosmetycznym. Istnieje wiele rozwiązań dla tych, którzy chcą i potrafią własnoręcznie ozdabiać paznokcie w domu. Co przyda Ci się do zabawy w artystkę od manicure? Sprawdzamy!

1. Lakiery do paznokci

Oczywiście bez nich ani rusz. Dobry lakier to podstawa każdej stylizacji. Możesz szaleć z kolorami i wybierać najbardziej zwariowane połączenia, lub ograniczyć się do jednolitych, stonowanych i delikatnych kolorów – wszustko zależy od Twoich upodobań. Ogranicza Cię tu jedynie Twoja wyobraźnia. Czasami ciekawe połączenie dwóch barw na paznokciu wystarczy, by stworzyć zachwycający manicure.

Kupuj lakiery wysokiej jakości, które dłużej przetrwają się na paznokciach bez odprysków.

Dla artystycznie uzdolnionych stworzono specjalne lakiery do rysunków – zakończone są one pędzelkiem i mają doskonałą pigmentację. Możesz też skłonić się ku nieco wygodniejszej formie, czyli pisakom, które wyróżniają się cienkimi pędzelkami oraz intensywnymi barwami.

2. Gąbka do makijażu

Niby zwyczajna rzecz, a jednak potrafi wyczarować niezwykły manicure! To właśnie ona pomaga łatwo wykonać tzw. gradient, czyli efekt przejścia między kolorami, ale też nałożyć lakier brokatowy tak, aby utworzył jednolitą, błyszczącą powierzchnię. To również dzięki gąbce stworzysz tzw. manicure ombre.

3. Sonda lub stylograf

Bardzo ważne narzędzie do zdobienia paznokci. Najczęściej wyposażona jest w dwie kuliste końcówki, mniejszą i większą. Pozwolą z dużą precyzją wykonać dowolny wzór. Sonda pomaga też nakładać na paznokcie dowolne zdobienia (np. kryształki czy perły).

Za pomocą sondy można wykonywać proste rysunki, a także skomplikowane i precyzyjne wzory. To również sonda jak nic innego nadaje się do robienia kropek i plamek na paznokciach.

Stylograf jest narzędziem, które pozwoli Ci ręcznie malować najróżniejsze wzory. Wyglądem przypomina wieczne pióro z wymiennymi końcówkami, a mnogość jego zastosowań jest większa niż w przypadku standardowej sondy. Jest to jednak stalówka dla ekspertów o wprawionej już ręce.

3. Pędzelki do zdobienia paznokci

Często są sprzedawane w zestawach i składają się z pędzelków o różnych rozmiarach i kształtach. Pozwalają na wykonanie całej gamy najróżniejszych zdobień – od najprostszych, po bardzo skomplikowane.

Pędzelek w kształcie wachlarza służy np. do oprószenia paznokcia sypkim brokatem. Cienkie niczym włos, podłużne pędzelki pozwalają na wykonanie bardzo precyzyjnych kresek. Szersze też możesz zanurzać w zmywaczu, by oczyścić z lakieru skórki wokół paznokcia.

4. Stemple do paznokci

To nieskomplikowane w stosowaniu, maleńkie blaszki z wyżłobionymi na powierzchni wzorami, które wypełnia się gęstym lakierem. Za pomocą gumowego stempla przenosi się wzorek z blaszki na paznokieć. Stemple do paznokci pozwalają uzyskać piękne zdobienia każdemu, nawet osobom niezbyt wprawionym w ozdabianie paznokci i tym bez zaawansowanych, artystycznych zapędów – nie trzeba się tu przejmować drżeniem rąk czy brakiem talentu plastycznego. Niewątpliwym atutem jest też szeroka gama zdobień.

5. Tasiemki, folie transferowe, naklejki i szablony na paznokcie

Wąskie, klejące tasiemki pozwalają na proste uzyskanie wszelkich geometrycznych zdobień i prostych linii. Wystarczy wykleić pożądany kształt, nałożyć na wierzch lakier i oderwać tasiemkę, zanim lakier wyschnie. Równie ciekawe efekty można uzyskać za pomocą szablonów, które nakłada się na paznokcie w ten sam sposób. Najprostszym zaś zdobieniem, które może być równie efektywne, są naklejki na paznokcie. Aby się nie zdarły, warto pomalować je bezbarwnym topem.

Bardzo modna jest wciąż folia transferowa: nałożona na pomalowany paznokieć zostawi nietypowy, metaliczny efekt.