Naturalny dezodorant w kremie – czym jest i czy warto go stosować? 

Moda na ekologię nie mija. Nic dziwnego, ponieważ dbałość o zdrowie i planetę zawsze powinna być na pierwszym miejscu. Od kiedy okazało się, że wiele antyperspirantów jest szkodliwa – coraz częściej szukamy bezpiecznych rozwiązań, które oczywiście muszą chronić nas przed potem i nieprzyjemnym zapachem. Czy można mieć jedno i drugie? Odpowiedzią może być dezodorant w kremie! Sprawdź czym jest, jak działa i czy warto go wprowadzić do łazienki. 

Czym jest dezodorant w kremie? 

Dezodorant w kremie to kosmetyk, który stworzono z naturalnych substancji. Dlatego jest wolny od kontrowersyjnych składników, które są typowe dla tradycyjnych dezodorantów czy antyperspirantów. Powstaje z połączenia składników, które neutralizują działanie bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu. W przeciwieństwie do drogeryjnych antyperspirantów nie czopują one ujścia gruczołów potowych i nie zawierają szkodliwych związków aluminium. Ich skład opiera się na działaniu sody, naturalnych olejków oraz często również olejków eterycznych, ale nie tylko. Twórcy dezodorantów w kremie łączą szereg naturalnych składników, aby opracować najbardziej sprzyjająca recepturę.

Naturalny dezodorant w kremie – co może zawierać? 

Z pewnością w jego składzie znajda się olejki lub masła kosmetyczne (często to połączenie jednych i drugich). W takim kosmetyku ważną rolę odgrywa także soda oczyszczona, ponieważ to ona nadaje świeżości i chroni przed namnażaniem się bakterii. Olejek kokosowy ma podobne działanie, to naturalny antyseptyk. Organiczna skrobia kukurydziana oraz glinki kosmetyczne zapewniają skórze suchość i świeżość przez cały dzień, zapobiegając nadmiernemu poceniu się skóry. W wielu dezodorantach naturalnych stosuje się też woski (np. wosk pszczeli), aby kosmetyk zyskał nieci bardziej zwartą, plastyczną strukturę.

Mniej popularnym, ale doskonałym składnikiem dezodorantów w kremie jest także ziemia okrzemkowa:  odpowiedzialna za pochłanianie potu, a dodatkowo sprawdza się w okolicach wrażliwej skóry. Za niwelowanie przykrego zapachu odpowiada soda oczyszczona, która dodatkowo zapobiega powstawaniu plam na ubraniach.

Dezodorant w kremie – działanie

 • dobrze  chroni i pielęgnuje skórę;
 • można używać bezpośrednio po depilacji, nie podrażnia skóry;
 • niweluje nieprzyjemny zapach;
 • hamuje namnażanie się bakterii i mikroorganizmów;
 • odświeża skórę, często ma przyjemny zapach;
 • zapewnia długotrwały komfort.

Dezodorant w kremie – dlaczego warto? 

 • naturalny skład, bezpieczny dla organizmu;
 • dobrze zbilansowany skład, na bazie naturalnych składników;
 • z dodatkiem składników pielęgnujących skórę;
 • doskonałe, wyjątkowe kompozycje zapachowe;
 • nie podrażnia, odpowiedni dla wrażliwej skóry;
 • można stosować bezpośrednio po depilacji;
 • ma zazwyczaj dużą pojemność i jest bardzo wydajny;
 • nie brudzi ubrań ani nie zostawia nieestetycznych śladów na skórze.

Dezodorant w kremie – wady

Wadą zdecydowanie jest cena kosmetyku, ponieważ za dobry naturalny dezodorant w kremie musimy zapłacić często równowartość 3-4 „zwykłych” antyperspirantów. Ponadto nie każdemu może odpowiadać zapach, który często bywa ziołowy, cytrusowy lub miętowy. Na to jest rozwiązanie – można wybrać albo wersję bezzapachową, albo w bogatej ofercie dezodorantów w kremie odnaleźć zapach papai, albo zielonej herbaty. Ten dezodorant będzie dobrze chronił przed potem, jednak pamiętaj, że na początku skóra musi się do niego przyzwyczaić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *