Pielęgnacja rzęs. Czy stosowanie odżywek ma sens?

Każda z nas chciałaby mieć długie, gęste i piękne rzęsy, ale mało która wie, jak o nie zadbać. W ponad 80% przypadków sięgamy po odżywki do rzęs, nieco rzadziej decydujemy się na ich przedłużanie. Ale czy każde serum działa tak samo i czy stosowanie odżywek ma w ogóle sens?

Wygląd rzęs w bardzo dużym stopniu zależy od ich kondycji. Od tego, czy są odpowiednio nawilżone, odżywione, wzmocnione. Warto wiedzieć też, że ich potencjał wzrostu jest u każdego inny. Tak naprawdę długość, grubość i gęstość rzęs mamy zapisaną w genach. Z reguły jednak przez to, w jaki sposób dbamy o swoje rzęsy, jak je malujemy, jak oczyszczamy, ten potencjał nie jest w pełni wykorzystamy. To oznacza, że każda z nas może mieć piękniejsze i pełne objętości rzęsy, ale musimy się nieco postarać. Jakie sposoby pielęgnacji rzęs i ich zagęszczania sprawdzają się najlepiej?

Najlepsze sposoby na piękne rzęsy

Najważniejsza jest odpowiednia dieta i nawadnianie od środka, bo osłabiony organizm cechują właśnie cienkie rzęsach, kruche paznokcie i słabe włosy. Jednak sama dieta nie jest nam w stanie nam pomóc, bo rzęsy wymagają wsparcia z zewnątrz, aby mogły rosnąć zdrowe, mocne i długie. Możliwości ich pielęgnacji mamy kilka, więc każdy może być coś dla siebie:

  • olejowanie rzęs olejem rycynowym,
  • wcieranie w rzęsy wazeliny kosmetycznej,
  • czesanie rzęs i masowanie okolic oczu,
  • stosowanie odżywek do rzęs,
  • używanie maskar pielęgnujących.

Gdy wszystkie domowe metody pielęgnacji rzęs olejami, kosmetykami itp. zawiodą, pozostaje już tylko przedłużanie i zagęszczanie rzęs np. metodą 1:1 lub 2:1. Nie jest to jednak opcja tania, a poza tym łatwo o nienaturalny efekt, więc zanim wybierzemy się do kosmetyczki na taki zabieg, lepiej sięgnąć po najlepszy sposób na piękne rzęsy, czyli regularne stosowanie odżywki.

Odżywka do rzęs. Jak to działa?

Gdy nie jesteśmy zadowolone z wyglądu swoich rzęs, bardzo często sięgamy po odżywki. Przypominają nieco transparentne eyelinery nasycone składnikami odżywczymi – wyglądają podobnie, mają cienkie pędzelki ułatwiające aplikację i też nakłada się je na linię rzęs (w większości przypadków, bo tutaj również są wyjątki). Jaka jest ich zasada działania?

Dobrze skomponowane serum do rzęs dociera do ich cebulek (dlatego tak ważne jest, aby stosować je zgodnie z zaleceniami na linię rzęs). Do cebulek, w których zaczyna się przecież życie każdej rzęsy. W ten sposób odżywka dostarcza cenne składniki odżywcze, dzięki którym rzęsy wzmacniają się, uelastyczniają i regenerują. Odbudowane, wzmocnione i mniej podatne na wypadanie, mogą też z czasem rosnąć szybciej i się pogrubiać.

Czy każda odżywka przyspiesza wzrost rzęs?

Warto jednak pamiętać, że stosowanie odżywki do rzęs ma sens tylko, gdy wybierzemy odpowiedni produkt – nie pierwsze lepsze serum, ale takie, które ma najlepiej skomponowany skład. Tak naprawdę wszystko zależy od składników, więc dobrze, żeby serum miało jak najbardziej naturalny skład, wzbogacony o substancje, które naprawdę mogą przyspieszyć wzrost rzęs np. peptydy, bajkalinę itp. Im krótszy i bardziej konkretny skład, tym lepiej.

Bardzo ważny jest też sposób stosowania odżywki do rzęs – nakładanie jej na całą długość rzęs nie ma sensu, bo składniki powinny dotrzeć przede wszystkim do żywej części rzęsy, czyli jej cebulki. Dlatego najskuteczniejsze są te odżywki, które zaleca się stosować na linię rzęs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *